Hasiči z okolních obci a všichni přicházející byli vítáni domácími hasiči a při poslechu Hustopečské dechové hudby nechyběla štamprle slibovičky pro zpříjemnění pochodu. Starostka obce přivítala hejtmana Olomouckého kraje a ředitele krajských hasičů Olomouce a Zlína a nic nebránilo přesunu na horní konec obce.

V slavnostním průvodu před dechovou hudbou nesli mladí hasiči velkou sto třicítku. Průvod procházel vesnicí a hasiči se svým nejvyšším vedením a starostka obce se zastupiteli a hejtmanem Olomouckého kraje došli k lesní kapli na slavnostní Mši.

Radíkovský kapr 2023.
Radíkovský kapr má své vítěze. Deset rybářům ulovilo 632 cm ryb

Průvodu se zúčastnili a podpořili hasiče občané obce a pro velkou účast byla mše svatá venku. Po posvěcení a připnutí starostkou obce slavnostní stuhy k praporu sboru dobrovolných hasičů, průvod opět vyšel k sokolovně na výroční schůzi sboru dobrovolných hasičů.

Schůze se zúčastnili všichni účastníci průvodu. Byla slavnostní k výročí založení sboru. Přivítání, zpráva o činnosti a předání ocenění za poslední roky. Po zdravici starostky obce Skalička, hejtmana Olomouckého kraje, ředitele krajských hasičů a několika dalších osobnosti byl podán oběd.

Pouť svatého Petra a Pavla v Ústí 2023.
Kolotoč, autíčka, střelnice i hopsavá show. Do Ústí přijela pouť. Podívejte se

Za sokolovnou pokračovala volná zábava při hudbě. Do podvečera byly postupně předváděny ukázky současné i historické požární techniky, ukázka zásahu HZS Olomouckého kraje a HS Hranice.

Pro děti byl skákací hrad, vytvořena pěna pro osvěžení a vyřádění a zajímalo je i auto zapálené a hlavně uhašené rychlým příjezdem hasičů s houkačkou.

Skaličská míle 2023.
Fotbalisty vystřídali na hřišti cyklisté. Jela se pátá Skaličská míle

Pro všechny bylo připraveno bohaté občerstvení všeho druhu. V osm hodin oslava pokračovala taneční zábavou se skupinou Hot Springs. Půl hodiny zábavu narušil déšť, ale musím poděkovat za sice náročnou celodenní sobotu, ale jinak hezkou a báječnou oslavu 130 let sboru dobrovolných hasičů ve Skaličce.

František Pavlík