Původní myšlenka byla představit zhruba pětici zajímavých zahrad a parků, ukázat čtenářům krásu rostlin a také vzdát holt lidem, kteří s citem a především láskou vytvářejí obdivuhodná díla často ukrytá zraku kolemjdoucích.

Časem však tato idea jako poupě vykvetla a proměnila se v barevnou květinu s více než padesátkou okvětních lístků. Květ je tak stále bohatší a barevnější. Ohlasy vás čtenářů mě naplňují nadějí, že třeba nezvadne a neupadne.

Pekelné doly.
VIDEO: Není Švýcarsko jako Švýcarsko, naše České je výjimečně nezapomenutelné

Do našich zahrad i příbytků přišlo jaro. To nejmilovanější období roku se opět směle hlásí ke slovu a po šedivé, i když určitě ne smutné zimě, již naplno rozvíjí paletu svěžích barev a připravuje tabuli úžasných vůní a chutí.

V příspěvku se nechci dlouho rozepisovat o místech, kde jsem fotografie pořídil. Nechám je promlouvat raději samotné. Pouze však prozradím, že se znovu vrátíme na místo, kde tráva je jako hedvábí, kde pan majitel vizionářsky rozvíjí svou myšlenku květnatých luk a letničkových ploch, voňavých kytic i přírodní medicíny.

Západ slunce na Lysé hoře v březnu 2022.
FOTO: Na královně je krásně! Západ slunce na Lysé hoře zahřál i u srdce

Než nám však v plné kráse ukáží své květy princezny parných letních dní a vlahých nocí, nechám čtenáře pohladit především krásou květů jarních cibulovin – narcisů a tulipánů, modřenců i ladoněk, ale také třeba kvetoucích třešní nebo švestek.

Fotografie z tohoto nádherného místa doplňují pak ty z naší mnohem skromnější zahrady, kde se k životu hlásí pestré šafrány a voňavé hyacinty, ve skalkách zase modré hořce, zářivě žluté tařice nebo vzácné lewisie.

Barev a vůní je na jaře všude kolem nás plný košík, stačí se jen dívat a vnímat je. Nechejme se tedy unášet, hladit a hýčkat.

Karel Machyl