Potštátský houslový klíč 2023 z pohledu ředitele Jonáše Gazdíka

Letošní XXI. Potštátský houslový klíč, který se konal ve dnech 3. – 4. listopadu, se velmi zdařil. Za zmínku stojí velký zájem účastníků, který se vyšplhal na číslo 17.

Zájemci přijeli jako z Moravy, tak z Čech, ale i ze Slovenska. Za naši školu, a hlavně za město Potštát jsem nesmírně rád, že tato tradice pokračuje.

V Ekoškolce Milenov se stále něco děje.
V Ekoškolce Milenov se stále něco děje. I na podzim mají plné ruce práce

Vzhledem k tomu, že škole končí akreditace, PHK rozhodně nekončí, ba naopak. Pod svá křídla si organizaci akce bere potštátská základní umělecká škola, která ale může počítat s plnou podporou ZŠ a MŠ Potštát z hlediska prostorů, možností stravy a samotným názornými demonstracemi našimi žáky.

Metody a přístupy ve výuce hudební výchovy paní Krškové jsou a budou stále aplikovány u všech dětí naší základní školy. Moc děkuji všem, kteří se na této krásné události podíleli a na závěr dávám prostor paní lektorce Jarmile Hrobařové.

Potštátský houslová klíč 2023.Potštátský houslová klíč 2023.Zdroj: Jonáš Gazdík, se souhlasem

Potštátský houslová klíč 2023 v Potštátě z pohledu lektorky Jarmily Hrobařové

Ve dnech 3. až 4. listopadu jsem měla možnost účastníky kurzu blíže seznámit s metodikou a pomůckami Ireny Krškové. Tato metodika je hlubokou studnicí inspirace a možností pro obohacení výuky a lepšího pochopení probíraného tématu v hudební teorii.

Na kurzu si postupně vyzkoušeli práci s pomůckami, viděli ukázky práce s dětmi, nahlédli do metodiky a proběhla diskuze na konkrétní dotazy. Dotazy po dalších možnostech školení a proškolení s konkrétní pomůckou mne vede k zamyšlení, jak navázat na PHK a uspořádat další školení.

ZŠ a MŠ Drahotuše má novou tělocvičnu.
Sen se stal skutečností. Stavba drahotušské tělocvičny je dokončena

Mám radost, že atmosféra klíče byla velmi příjemná, zapojování do aktivit bylo pohodové, probíhala diskuze mezi lektory a po předání osvědčení došlo i na předávání dojmů. Věřím, že si každý ze školení odnesl mnoho dobrého a užitečného pro výuku. Těším se na další ročník.