Start letošního pochodu byl u Večerníčku. Postavička malého chlapce v papírové čepici vítala přicházející děti s pozdravem a od ní si děti zakoupily kartičku s postavami devíti stanovišť a pytlík na uložení žetonů, které obdrží za splnění uloženého úkolu. Za žetony si v cíli budou nakupovat v kouzelném obchůdku. Animovanou znělku Večerníčku známe již od roku 1965 černobílou a od roku 1973 barevnou a je nejstarší znělkou v České televizi.

Od Večerníčku odcházely děti s rodiči za deviti pohádkami. Před každou pohádkou byla cedule s nápisem pohádky a čekalo se na volné místo po splnění úkolu předcházejícího. První byla Popelka a děti jí pomáhaly třídit namíchaný hrášek.

Pěvecký sbor Cantabile ZUŠ Hranice dovezl zlato.
Zlato! Pěvecký sbor Cantabile dovezl cenné kovy z mezinárodní soutěže v Olomouci

Dále plnily úkoly u pejska a kočičky, Sněhurky s trpaslíky, přetahovaly se lanem s rytířem a Otesánek je využil na nakrmení dětí. U vodníka přenášely vodu pro záchranu rybiček a přecházely za Luciferem. Zde po zazvonění zvonečkem přišly plnit jeho úkoly, a to přímo v pekle.

V kotli dochucovaly jeho lektvar a podle stáří přivážely na kolečkách polínka dřeva rozházeného po lese. Potom raději rychle utíkaly pryč, aby neskončily v kotli. Zadýchané a vystrašené utíkaly do kopce za myslivcem. Zde hledaly v lese hřiby a musely určit, které jsou jedlé a které jedovaté. Poslední zastavení bylo u Bílé paní, kde procházku kouzelným pohádkovým lesem ukončily.

Módní přehlídka a fotografický kurz v Hranicích.
Hranice, město fotografie i módy, automobilových a motocyklových veteránů

Po cestě se mohly zastavit a poveselit na skákacím hradě a na občerstvení dát kopečkovou zmrzlinu. Za vyhrané žetony pojedly vafle a vybraly si dárky v kouzelném obchůdku. Pozorovaly megabubliny a nechaly se namalovat podle svého vybraného obrázku.

Po hezky prožitém čase v parku se přecházelo s rodiči a dědou na skaličské hřiště na poslední domácí jarní mistrovské utkání s Říkovicemi. Po výhře dva nula měli sokoli připraveno bohaté občerstvení pro hráče, ale i všechny příznivce fotbalu. Domů se odcházelo až po setmění po hezky prožité sobotě celé rodiny.

František Pavlík

Den dětí 2923 ve Velké.
Oslava dětského dne ve Velké se vydařila. Děti se vyřádily v pěně