„Na festivalu byla boží chill out (odpočinková) zóna. Už dlouho jsme nebyli na akci, kde jsme s dětmi vydrželi celý den,” říkala nadšeně Martina, účastnice festivalu.

„Ta atmosféra, když se setmělo, nádherné světelné a ohnivé show. A když se do toho nečekaně vrátili kluci z kapely a rozbalili to…, tak křičeli skoro všichni,” popisuje nadšeně David, mladý návštěvník našeho festivalu. Sám má ještě kolem krku svítící pásky, které po setmění dotvářely atmosféru festivalu.

Hasiči ukončili s dětmi v Zámrskách i ve Skaličce prázdniny.
Hasiči v Zámrskách a Skaličce připravili dětem báječné ukončení prázdnin

„Festival probíhal celý den. Bylo k vidění asi 16 stanovišť s pohybovými a kreativními hrami pro děti a mládež, bohatá zóna občerstvení a pití. Ukázky techniky, jako armádní náklaďák, popelářské, zametací a jiné vozy, auto policie ČR a jiné. Stánky a stanoviště s ukázkami sportů a zájmových kroužků, malování na obličej, líčení pro ženy, třpytivé tetování, fitness a další. Nechyběly osvětové infostánky, například od Ekoltes, Laviny, Poradny pro rodinu, zdravotnické pomoci. Byly tu rozhovory, přednáška o internetové bezpečnosti pro děti a podobně. Na pódiu bylo několik vystoupení, jako břišní tance, sportovní ukázky, hudební vystoupení a další. Zábavná stezka do Teplic a zpět. Soutěže o ceny. Večer byly strhující světelné a ohnivé show,” vyjmenovává Filip Hradil, zakladatel neziskové organizace Lavina Hranice z.s., která celou akci pořádala.

Ukončení prázdnin v Horních Těšicích.
Hry, sportování i dobroty. Takové bylo ukončení prázdnin v Horních Těšicích

„V Hranicích byla tradice festivalů, které byly rozloučením s prázdninami pro děti a mládež. Tato tradice skončila a my jsme volně navázali. Jen jsme to naladili více pro celé rodiny. Ať si všichni najdou zábavu, informace, kulturní program, sport, odpočinek, kreativní tvorbu… prostě vše, aby spolu rodiny mohly strávit nezapomenutelný den,” dodává Angela Mikšánková, vedoucí Poradny pro rodinu MAS Hranicko z.s. a spolupracující s Lavinou Hranice.

„Chceme poděkovat všem našim více než dvaceti partnerům, kteří do festivalu šli s námi. Na festivalu se kromě organizátorů a partnerů zapojilo celkem přes 30 dobrovolníků Laviny a partnerů festivalu z řad dětí a mládeže. A chceme poděkovat více než tisícovce návštěvníků, kteří nás přišli poznat a bavili se společně s námi. Měli jsme velkou podporu od Města Hranice, nejen materiální a finanční. V myšlence festivalu nás podporoval a osobně na festivalu navštívil i starosta Hranic Daniel Vitonský. Stejně jako nám pomohli materiálně i logisticky Ekoltes Hranice – obzvláště pan ředitel Jakub Horák a vedoucí střediska pan Martin Čadra a MKZ Hranice,” děkuje Vítězslav Čadra, člen Laviny Hranice.

V Oderských vrších.
VIDEO: Krajina magických pohledů a scenérií aneb Za krásami Oderských vrchů

„Rádi bychom takto pokračovali i v dalších letech. Jsme moc rádi, že se na nás už teď partneři obrací a chtějí do toho s námi jít i příští rok. Baví nás propojovat lidi a tvořit živou a aktivní komunitu kolem sebe,” shodují se členové organizačního týmu Lavina festivalu. Tak se máme na co těšit.

Angela Mikšánková,
poradce - poradna pro rodinu MAS Hranicko z.s. / LAVINA Hranice z.s.