Po zamávání rodičům a prarodičům jsme v osm hodin odjížděli od školky. Děti v autobuse pořád štěbetaly a hlásily každou zatáčku ;-).

Po příjezdu na parkoviště ZOO jsme sbalili batůžky se svačinkami a řízkem a vydali se ke vstupu. Po první zastávce na toaletě a vyfocení se na dřevěném hrochovi, jsme se už mohli kochat prvními zvířátky.

Cestou k žirafám, prasatům, zebře a pštrosovi, jsme si u voliér vyposlechli zvuky exotických ptáků. ZOO Lešná je jedinečná v tom, že při stezce na sebe navazují jednotlivé oblasti a nic nemůžete minout.

V části Etiopie jsme si prošli vesničku kmene Konso a spatřili jsme paviány, zoborožce a ovce somálské.Nejoblíbenějšími zvířátky byly samozřejmě surikaty. Vůbec se nás nezalekly a předvedly nám, jak si hrabou nory.

Na další zastávce nás čekala výuka s panem ošetřovatelem u slůňátka. Měli jsme štěstí, že jsme slony mohli pozorovat ve výběhu u pavilonu.

Dozvěděli jsme se, že slůně je kluk, narodil se 6.6. 2021 a měřil necelých 90 cm. Nyní už váží 100 kg. Jeho maminka se jmenuje Kali a byla uměle oplodněna. Sloník bude na začátku října pokřtěný. Kmotrem má být Leoš Mareš, který by měl slůněti vybrat africké jméno.

Na slůně dává pozor nejen maminka, ale také dvě tety. Sloní bobek je velký jako bochník chleba a váží 1-2 kg. Jeden slon vyprodukuje za den až 100 bobků.

Od slonů jsme se vydali ke lvovi a ke lvici. Lev nás už z dálky volal svým řevem. Děti se při procházce ZOO zabavily na několika dřevěných průlezkách s lanovými prvky.

Nádherná byla tichá procházka japonskou zahradou, která je největší v České republice. Děti přecházely přes kameny, vodu, mosty a při tom si vyposlechly japonskou relaxační hudbu.

V polovině prohlídky nechyběla odpočinková zastávka na oběd. Paní kuchařky nám připravily kuřecí řízek s chlebem, který jsme s chutí snědli.

Cestou do kopce jsme pozorovali papoušky Ara, venkovní úklid (kluci měli zážitek z malého traktoru), dále opičky, tapíra, mravenečníka a lachtany.

V tropické hale jsme byli úplně sami. Nejdříve nás zaujal vodopád při vstupu, poté želvy, různí ptáčci, piraně, sladkovodní ryby a u východu se s námi, se zavřenýma očima, loučil lenochod dvouprstý.

Cestičkou k zámku se nám líbili velbloudi, vodní atrakce a také jsme našli putovní kamínek. Dalším velkým zážitkem byla zátoka rejnoků.

Některé děti si rejnoky dokonce pohladily. Paní ošetřovatelka nám sdělila, že mají šest mláďat mořských rejnoků (velikostně byla mláďata jako plyšáci, kteří se na místě prodávali).

Předposlední zastávkou byl bazének tučňáků a poslední zastávkou bylo jezero s aligátory. Počasí nám přálo a výlet jsme si opravdu užili.

Při zpáteční cestě usnula v autobuse polovina dětí.

Martina Polláková,
zástupce ředitele pro MŠ