Cílem soutěže je podpora rozvoje pohybových aktivit dětí, pomoc s využitím volného času a zvýšení povědomí o zdravém životním stylu u dětí.

Hlavním tématem soutěže měly být zimní sporty, ale… pravou zimu a hromady sněhu zažijeme snad už jenom na horách.

Nevadí!! Vznikl tedy náhradní plán a celá akce Bušlaton 2022 se přesunula do sportovní haly základní školy Hustopeče nad Bečvou.

Žáci Gymnázia Hranice.
Žáci Gymnázia Hranice získali svou prací Průša 3D tiskárnu

Zábavné dopoledne plné her a soutěží vypuklo ve středu 30. března v 8 hodin ráno. Zúčastnili se žáci 4. až 7. tříd ze ZŠ a MŠ Bělotín, ZŠ a MŠ Drahotuše, ZŠ a MŠ Střítež nad Ludinou a pořádající ZŠ Hustopeče nad Bečvou. Soutěž byla zahájena slavnostním nástupem družstev a přivítacím proslovem ředitele školy.

Žáci si přečetli a podepsali Bušlatonský slib v duchu fair-play hry a kapitáni družstev si vylosovali pořadí, ve kterém se jejich týmy účastnily jednotlivých disciplín. Ujasnila se pravidla soutěže a závodilo se ve třech disciplínách: turnaj v přehazované, turnaj v minikopané, štafeta – dovednostní překážková dráha.

Předvelikonoční Býškovice.
Ohlédnutí za předvelikonočními Býškovicemi. Živá zvířátka, zákusky i kraslice

Každá škola měla svůj 12členný tým. Celkem se tedy akce zúčastnilo 48 soutěžících. Na závěr proběhl štafetový dovednostní závod. Vyhrálo družstvo s nejvíce dosaženými body, do kterých se započítávaly výsledky z turnajů a štafety.

Diváckou kulisu tvořili především nesoutěžící žáci ze ZŠ Hustopeče nad Bečvou, kteří se průběžně přicházeli podívat na celou akci. Soutěžící měli zajištěné občerstvení a pitný režim po celou dobu akce.

Všechna družstva ze sebe vydala maximum, ale vítěz může být vždy jen jeden. První místo si vybojovalo družstvo ZŠ a MŠ Bělotín. Druhé místo získala ZŠ Hustopeče nad Bečvou. Třetí místo obsadila ZŠ a MŠ Střítež nad Ludinou a čtvrté místo obsadilo družstvo ZŠ a MŠ Drahotuše.

Velikonoční výzdoba Hranic večer.
Víte, jak vypadá velikonoční výzdoba Hranic za svitu měsíce? Podívejte se

Celá akce byla ukončena ve 12.30 hodin vyhlášením výsledků s předáním diplomů a věcných cen všem zúčastněným týmům z Grantového programu Regionu Hranicko. Žáky z okolních škol poté rozvezl zpět autobus hrazený z projektu.

Všem soutěžícím patří gratulace za předvedené sportovní výkony a všem fanouškům poděkování za výbornou závodní atmosféru.

Velké díky patří pochopitelně organizačnímu týmu ze ZŠ Hustopeče nad Bečvou a sponzorům z Grantového programu Regionu Hranicko.

Kateřina Olivová,
ZŠ Hustopeče nad Bečvou

Ilustrační foto.
Kyselo, kulajda nebo tvarůžková pomazánka. Pošlete nám své oblíbené recepty
Nová rozhledna Halaška v Budišově nad Budišovkou nabízí výhledy na Jeseníky i Beskydy a krásnou okolní přírodu.
Kam na výlet? Za výhledy na rozhlednu Halašku, kde budete mít hory jako na dlani