V sobotu se do areálu školní střelnice sjelo na 50 psů a fen tohoto plemene, aby se zúčastnili VIII. samostatné Klubové výstavy. Posuzovaly se exteriérové vlastnosti každého psa či feny v různých věkových kategoriích.

„Jsme rádi, že akci můžeme uspořádat na takovém krásném místě, jakým střelnice Střední lesnické školy v Hranicích beze sporu je. Spolupráce s lesárnou je dlouhodobá a stále stejně perfektní. Kromě areálu jsme využili i nabídky na vystoupení trubačů“, poděkoval Petr Šupík, předseda Klubu Slovenského kopova.

Koncert Armády ČR ve středu 11. května 2022 v Hranicích.
75 hudebníků a pěvecké hvězdy. Jeden z nejlepších orchestrů zahrál v Hranicích

Nedělní program byl ve znamení 29. klubových barvářských zkoušek honičů (K-BZH). Na třináct psů a fen a jejich vůdců čekal dosled a následné vyhledání kusu černé zvěře.

To vše pod dozorem bedlivých očí rozhodčích. Druhá část zkoušky se skládá z disciplín týkajících se poslušnosti.

Slavnostní otevření nové hasičské zbrojnice v Opatovicích.
Opatovičtí hasiči se pyšní novou zbrojnicí

A proč se vlastně takové akce konají?

„Díky úspěšnému zvládnutí všech potřebných zkoušek je ze psího kamaráda také pracant, který se v lese neztratí, a svému pánovi poslouží, když je potřeba. A v neposlední řadě – jedinec, který splňuje exteriérová kritéria a je výborným pomocníkem, stojí dál v pokračování chovu tohoto krásného plemene,“ odpověděl Petr Šupík.

Slet čarodějnic 2022 ve Skaličce.
FOTO: Čarodějnice ve Skaličce soutěžily o špekáček aneb Ohlédnutí za sletem

Střední lesnická škola v Hranicích v současnosti vyučuje 312 studentů ze 7 krajů ČR i ze Slovenska. Od svého založení připravuje odborníky na lesnictví, kteří dále míří do praxe nebo na převážně lesnické vysoké školy.

Helena Drozdová

#clanek|6663413#

#clanek|6663043#