Akce se mohla konat po tříleté odmlce skrze Covid. Moc nás potěšilo, když nás letos 7. mechanizovaná brigáda Dukelská zařadila do plánu a náš spolek mohl letos Merendu uspořádat.

16. výročí spolku s námi oslavily nejen děti z Dětských domovů, široká veřejnost, ale i dospělí.

Merenda se připravovala celé tři měsíce. V pátek, v brzkých ranních hodinách, se začal zdobit sál, připravovaly se soutěže a nafukovaly balónky. Akce se účastnilo skoro dvě stě dětí.

Ekošipkovaná v MŠ Čtyřlístek Milenov.
Děti z MŠ Čtyřlístek Milenov připravily hru Ekošipkovaná

Krásný Zrcadlový sál byl zaplněn pohádkovými postavičkami do posledního místečka. U vchodu do sálu dostal každý účastník zdarma poukázku na občerstvení. Na stolech bylo nachystáno ovoce , bonbóny a drobné upomínkové předměty.

Po úvodním slovu z úst předsedkyně Spolku žen Rouské , začala promenáda masek na písníčky z pohádek. Rodiče i pořadatelky chytili děti za ruce, aby se nebály. Nechyběly ani soutěže pro děti i dospělé, které si připravila Ilonka Dopitová.

Na letošní merendu jsme zajistily kulturní program, na kterém vystoupil Petr Heryan s žonglováním flowerstyk. Spolek orientální skupiny EL- Zaffa měl několik vstupů a jeden byl hezčí než druhý.

Marián Synek a Kristýna Zlámalová.
Hranice se na mistrovství ČR v tanečním sportu neztratily. Bojovaly dva páry

Závěrečné a nejkrásnější vystoupení nám ukázala Zuzanka Velická s kolegyněmi, které bylo nejen pohlazení po duši, ale i po srdíčku. Toto vystoupení bylo odměněno bohatým potleskem.

Celé odpoledne se všechny masky snažily svými výkony a kreacemi zaujmout porotce. Ani Spolek žen letos nezklamal, přichystal si vystoupení, do kterého zapojily všechny děti. Právě toto vystoupení bylo to pravé ořechové, v tom okamžiku celý sál ožil.

Porota měla velice těžký úkol vybrat ty nejlepší, neboť všechny masky byly nádherné a jako odměnu masky obdržely - šerpu, korunku, dárek, plyšovou hračku.

Česká spisovatelka a překladatelka Alena Mornštajnová na přednášce ve Skaličce.
Spisovatelka Alena Mornštajnová ukončila ve Skaličce zimní přednáškový čas

Teprve přítomností na merendě poznáváme, co je pro člověka nejdůležitější. Lásku k dětem a jejich rozzářené oči na našich akcích dokážou nám zapomenout na starosti uspěchané doby a také si se všemi dětmi užít jedno skvělé odpoledne.

Co nás vždy pohladí po srdíčku, tak to jsou společné tanečky všech zúčastněných. Všichni se chytneme za ruce a chodíme okolo sálu. Nádherný pocit je, když držíte ručenku malého chlapečka z dětského domova a najednou vám řekne teto hop, prostě chce pochovat.

S velkou radostí si ho vezmeme do náruče a když cítíte, jak svírá vaše tělo, tak ho už ani pomalu nechcete vrátit.

Výstava Retrogaming v Hranicích.
Výstava Retrogaming v Hranicích: Počítačové hry, počítače a konzole z 80. let

Na závěr dostaly všechny děti plyšové hračky a sladkosti. Poté měly missky sólo, kde bylo vidět, jak tyto děti berou svůj titul velmi vážně a k tělíčku si tiskly darované plyšáky.

Po vyčerpávajícím tanci následovala večeře, kterou obržely všechny děti. Musíme moc poděkovat všem pořadatelům a 7. mechanizované brigádě Dukelské Hranice za pomoc a vstřícnost při naší akci Dětská Merenda 2023.

Děti i dospělé celé odpoledne hudebně bavil pan Dalibor Pištěk. Velké poděkování patří všem sponzorům, partnerům, paní Iloně Švecové, Milanu Zábranskému, Dalmě Dočekalové, Lence Kopřivové a Milanovi Horákovi. Na závěr velký dík všem, kteří nám pomohli při realizaci celé akce.

Mateřská škola Hromůvka v Hranicích.
Pohádka slaví 50 let. Hranická mateřinka na Hromůvce chystá velké oslavy

Po snězení všech dobrot se všichni neradi rozcházeli domů a děkovali nám za úžasně připravenou akci s tím, že se už těší na další ročník. Akce byla velmi náročná jak finančně, tak i fyzicky, ale velice nás těší radost a rozzářené oči všech dětí….

Paní Zuzana Velická nám napsala na Facebook.. my také moc děkujeme, byla to úžasná akce a kloubouk dolů před organizátory akce. Jste úžasní

Vážená paní Hrešková,
naše děti si tuto akci velice užily - jak tance, tak dobré hudby, samozřejmě také Vaší pohostinnosti, laskavosti, ochoty a péče, kterou jste nám spolu se svými kolegyněmi po celou dobu trvání merendy věnovaly. Zábava a veselí jim pomohly odpoutat se od každodenních starostí a užily si tak nádherný den.

Ještě jednou Vám děkujeme a těšíme se na další možnou spolupráci s Vámi a se Spolkem žen Rouské.

Člověče, nezlob se 2023 Opatovice.
Výkřiky nadšení i naštvání. Takové byl turnaj Člověče, nezlob se v Opatovicích

Poděkování největší patří našemu deníku, díky Vám o nás vědí lidé v cele Evropě. Dnes došel ohlas z Itálie, Švýcarska , Německa a Portugalska…..Všichni říkají..bravo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Děkujeme všem, kteří nám pohli při realizování celé akce

Za spolek žen Rouské Liběna Hrešková

Tradiční posezení se seniory 17. března 2023 v Černotíně.
V Černotíně se bavili senioři. Vystoupily děti, hrála Hudecká muzika, tančilo se
Malování a zdobení vajíček v Horních Těšicích.
V Horních Těšicích se už chystají na Velikonoce. Zdobit budou i kraslicovník