V soutěži se předvedly celkem čtyři studentské kapely hrající vlastní hudební tvorbu. Patnáctiminutový hudební výkon detailně zhodnotila tříčlenná porota ve složení Stanislav Smoček (absolvent JAMU a soukromý učitel hudby), Vašek Vidlička (hudebník a specialista na design pódií) a Kristýna Hrozová (hejtmanka ZMOKu, hráčka na bicí). Po jednotlivých vystoupeních kapel jim jejich výkon porota detailně zhodnotila a poradila, jakým způsobem mají kapely dosáhnout svých cílů a co zlepšit.
Hodnocena byla vizuální stránka, nápaditost písní, komunikace s publikem a celková show, kterou kapela vytvořila. Soutěž otevřela ostravská hudební skupina Kámo, jejíž energie a rozmanitost efektů porotu oslovila. Následující kapela ze Šternberku nesoucí název Výsledek předvedla ve své tvorbě efektní střídání elektrické a akustické kytary.
Třetí účastník soutěže, přerovská hudební skupina The Inversion, se představil se dvěma zpěváky a repertoárem, ve kterém se objevil jak hard rock, tak funk. Poslední zahráli Wolf’s Sorrow pocházející z Přerova. I přes svou krátkou existenci kapela zaujala porotu skvělou sehraností, nápaditostí písní i komunikací s publikem.
Prvního místa se dočkala kapela Wolf’s Sorrow, druhé místo si zasloužil Výsledek. Obě skupiny tak získaly možnost si zahrát v olomouckém S-klubu, vítěz navíc obdržel hudební příslušenství od hudebnin Music Centrum z Přerova.
Soutěž studentských kapel byla jako jedna z mnoha kulturních akcí zasažena pandemií coronaviru a byla přesunuta z původního termínu v červnu na září. Vystoupit mělo 5 kapel, ale kvůli covidového onemocnění člena pak jedna hudební skupina svou účast zrušila. Z důvodu opatření vlády měl každý účastník akce roušku a přiřazené místo na sezení.
O fotodokumentaci se postaral fotograf Martin Tomiga, grafiku plakátů a oznámení vytvořila členka ZMOKu Iva Jakšová. Akce byla financována Olomouckým krajem.
Marek Pleva