Celá akce se odehrávala v naši malebné vesničce Rouské, která se nachází v Kelčské a Podbeskydské pahorkatině – oblast Západobeskydské podhůří.

Na konci naší obce se nachází víceúčelové hřiště a tenisové kurty, kde se celá akce konala.

Příprava začínala v pátek odpoledne, kde Ilonka Dopitová a Martinka Kopečková které připravovaly trasu s tajenkou a kulisy na hry. V sobotu v ranních hodinách se začaly připravovat další soutěže a občerstvení pro děti.

Děti při vstupu obdržely kartičky kde měli na dané trase vyplnit tajenku. Trať vedla travnatým terénem v okolí naší obce Rouské. Na celé ploše hřiště měly děti další úkoly ve sportovních disciplínách.

Mezi danými disciplínami se mohly děti nechat namalovat na obličej. Po absolvování disciplín, jsme učili děti tanec na hudbu Ram sam sam. Tento tanec děti zaujal na tolik, že jsme musely tančit na tuto písničku dvakrát.

Své vystoupení Flower stickem nám přišel ukázat Petr Heryán z dětského domova v Hranicích. Byl moc šikovný a za své krásné vystoupení byl odměněn velkým potleskem. Jsme moc rádi, že i děti z dětských domovů se zapojují do našich akcí. V prostoru hřiště byla soutěž o nejhezčí malovaný kamínek.

Jelikož nám zrovna tento víkend vyšlo slunné počasí s dost vysokými teplotami, snažily jsme se připravit pro děti osvěžení.

Největším překvapením dne byla pro děti hasičská pěna, kterou nám přivezli dobrovolní hasiči z Jindřichova a věnovala nám ji paní Ilona Švecová a tímto moc děkujeme. Pro všechny děti byly po celý den k dispozici 3 bazény s hračkami, které děti využily s velkou radostí.

close Již 4. ročník sportovně – zábavné odpoledne v Rouském. info Zdroj: Liběna Hrešková, se souhlasem zoom_in Již 4. ročník sportovně – zábavného odpoledne v Rouském.

Odborná porota, která měla nelehký úkol, musela spočítat body za sportovní disciplíny a vyhodnotit tajenku z dané trasy. Všechny děti za tajenku obdržely kornout se sladkostmi, které dětem věnoval pan Milan Zábranský.

Po sedmnácté hodině nastalo vyhodnocení všech soutěžících. Ceny předával místostarosta obce Rouské Ondřej Horák.

V dětských soutěžích bylo vyhodnoceno pět kategorií. První tří místa byla obdarována pohárem, medailí, diplomem a hračkou. Nejmenší děti obdržely jako cenu plyšovou hračku a kreslící potřeby. Po vyhodnocení na všechny čekala bohatá tombola.

K tanci a poslechu nám hrál DJ-Dalis, jemuž tímto moc děkujeme za skvělé písničky.

Celé odpoledne se vydařilo a návštěvníci odcházeli nadšení a moc nám děkovali za velmi úspěšnou akci. To náš spolek vždy potěší, když se akce všem libí, neboť vždy je to velmi náročná příprava. Děkujeme obci Rouské za zapůjčení výletiště a všem členkám, hostům a kamarádům za pomoc.

Liběna Hrešková