Nažhavení Šromoťáci měli poměřit své síly ve znalostech listů, zvířat, dopravních značek a hub. Nechyběly také rébusy a hádanky.

Trasa byla vytyčena žlutým krepovým papírem a zakončovala ji nejoblíbenější a nejvyhecovanější disciplína zatloukání hřebíků.

Úžasnou a soutěživostí napěchovanou atmosféru dovedlo k dokonalosti perfektní slunečné, ranně podzimní počasí, které okolí kelečských rybníků dodávalo ten správný šmrnc.

Šromoťáci soutěžili v Kelči.Šromoťáci soutěžili v Kelči.Zdroj: Martin Hlavica

Po zdolání soutěžního okruhu si děti opekly špekáčky a zahráli si nejrůznější hry. Komu se hrát nechtělo, ten alespoň rozvíjel svůj výtvarný talent s křídou v ruce na asfalt pod nohama.

Halloweenské nocování a Putování dušičkovou nocí s DDM Hranice.
Halloweenské nocování a Putování dušičkovou nocí se blíží. Hlaste se v Domečku

S blížícím se polednem proběhlo vyhodnocení. U třetích tříd první místo obsadil tým Martinovo tygří oko, druhé místo si podělili Zlatí panteři a Karamelky a třetí místo zbylo na tým Výletníků.

Pořadí druháků bylo následující. Vítězi se stali Superstár, druzí skončili Špunti, bronz bral tým Devět tygrů, čtvrtí zůstali Vlci a poslední Rybáři.

Barevný týden ve školní jídelně ZŠ a MŠ Struhlovsko Hranice.
Proč byly děti z Hranic ve škole v černém a v jídelně uvařili belugu?

Za bujarého jásotu se Šromoťáci nasoukali do autobusu a vyjeli zpět ke škole. Jsme rádi, že si děti tuto akci užily, protože pobyt v přírodě a přírodní dovednosti současné mladé generaci tak nějak trochu schází.

Martin Hlavica,
pedagog volného času DDM Hranice