A nebylo to zdaleka jen povídání o fotografii. Zájemci měli možnost si také zakoupit některé z mistrových známých fotografií, vyfotit se s ním nebo si nechat podepsat třeba knihu pojednávajících o jeho životě i tvorbě.

Večerní beseda však byla jen úvodem k víkendovému fotografickému workshopu.

První z víkendových dnů byl ve znamení focení ve stylu první republiky, nedělní část byla zaměřena na pin-up, tedy styl inspirovaný především swingovými padesátými roky.

Dřevěné sochy ve Velkých Karlovicích.
Znáte dřevěné sochy ve Velkých Karlovicích? Zajímavostí je i dřevěná kaple

Na oba víkendové dny se sjelo do Hranic několik desítek amatérských i profesionálních fotografů z různých koutů naší vlasti i ze zahraničí. A když vážili cestu třeba ze Strakonic, západních Čech nebo dokonce z Košic, tak to již o něčem svědčí.

Na podobných setkáních s Robertem Vano jsem byl již několikrát. Uherskohradišťský fotoateliér Foto Život pořádá tyto workshopy napříč naší republikou, ale také třeba v Bratislavě, již několik let a jsem moc rád, že se takové setkání podařilo uskutečnit i v nádherných a ojedinělých prostorách Staré střelnice u nás v Hranicích.

Košík hub. Ilustrační snímek.
KVÍZ: Je libo smaženici? Aneb poznáte babku, satana, kuřátka či pýchavku?

Hodnocení účastníků kurzu, jeho pořadatelů, modelek i samotného mistra jsou jen kladná. Všichni byli příjemně překvapeni atmosférou celého areálu, krásnými prostorami interiérů i venkovní zahrady.

Téměř stovka fotografií v galerii je pouze střípkem z mnoha dalších, které se mi podařilo jen během soboty pořídit. Prostřednictvím nich se vás, milí čtenáři, pokusím zavést do období první republiky, ale zkusím vám také přiblížit atmosféru celé sobotní části tohoto fotografického kurzu.

Přírodním parkem Podbeskydí.
Přírodním parkem Podbeskydí: průzračná voda v zatopeném lomu i kouzelné výhledy

Velké poděkování patří organizátorům akce, modelkám, stylistkám i fotografům, také však majitelům Staré střelnice a jejímu personálu.

Velké poděkování patří samozřejmě také panu Robertu Vano, jehož cenné rady a postřehy posouvají fotografování mnoha z nás zase o něco dál.

Příští týden se pokusím opět prostřednictvím příspěvku přiblížit nedělní část zaměřenou na styl pin-up, tedy styl zdůrazňující ženskost, zpestřený navíc úžasnými motocykly pana Jiřího Richtera.

Karel Machyl

Okolí Winkelsdorfu, osady na polovině cesty mezi Boškovem a Středolesím.
Za krásnými výhledy na Beskydy i Hostýnské vrchy aneb Winkelsdorfská zastavení
Na Ondřejník pomalu, ale jistě přichází podzim.
Turistický deník: Podzim dorazil i na Ondřejník. Podívejte se na krásné snímky