Akce proběhla ve sportovní hale školy, která byla přizpůsobena potřebám prezentujících oborů a firem. Na akci se představily strojírenské firmy z hranického regionu, Přerovska, Olomouce, Valašského Meziříčí, Nového Jičína.

Střední průmyslová škola Hranice prezentovala obory Obráběč kovů, Instalatér, Strojní mechanik a Mechanik strojů a zařízení. Každý obor měl svou expozici.

Mohli si vyzkoušet jednoduché úkoly, které se v daných oborech provádějí, a seznámit se s moderními technologiemi, které se v současné době ve strojírenství používají.

Dolní Rakousko.
VIDEO: Dolní Rakousko aneb Využití energie, sklepní uličky i těžba ametystu

Hlavním cílem akce bylo přiblížit žákům realitu, kterou jim strojírenský průmysl nabízí. Měli možnost se seznámit s klíčovými povoláními a zjistit, jaké jsou v daných oborech výhody, nevýhody a perspektivy.

Díky přítomnosti strojírenských firem měli žáci možnost se s jejich zástupci osobně setkat a zeptat se na vše, co je zajímalo. Na tuto akci se přišlo podívat přes čtyři sta žáků ze 16 škol.

Odborné prezentace a praktické ukázky vyvolaly u mnohých z nich zájem a rozhodnutí pro konkrétní obor. Akce tak splnila svůj účel a pomohla žákům ve výběru jejich budoucího zaměstnání.

MŠ Špičky získala ocenění Zelená škola Olomouckého kraje.
Mateřská škola Špičky získala ocenění Zelená škola Olomouckého kraje

Střední průmyslová škola Hranice a strojírenské firmy dokázaly, že spolupráce mezi školou a průmyslem je nezbytná pro vzdělávání mladých lidí.

Akce Strojírenství naše priorita byla zcela jistě inspirací pro mnoho žáků a velkým přínosem pro budoucnost strojírenského průmyslu v regionu.