Finále soutěže, které se koná koncem června je vícedenní, takže my jako nově vzniklá organizace Klub přátel Tanečního oboru, z.s., máme za úkol nejen organizaci celé akce, ale snažíme se zajistit i finanční podporu. Klub přátel se proto obrátil na Město Hranice a podal žádost o finanční dotaci.

S žádostí o finanční příspěvek, také oslovujeme místní firmy. Firmám, které by chtěly přispět, můžeme v tuto chvíli nabídnout volné vstupenky do předních řad, chystané reprízy velmi úspěšného představení Louskáček. To se uskuteční v pátek 5. dubna v 18 hodin v hranické Sokolovně.

Premiéra baletního představení Louskáček v podání Tanečního oboru ZUŠ Hranice byla v sokolovně 14. prosince 2023.
Taneční obor ZUŠ Hranice má za sebou baletní premiéry Edith a Louskáček. A dál?

„Na dalších podrobnostech, už se budeme domlouvat s konkrétním sponzorem," sdělila předsedkyně spolku Klub přátel Tanečního oboru, z.s., Blanka Vaníčková. Klub vznikl za účelem pomoci při prezentaci a propagaci Tanečního oboru, pomoci při organizaci aktivit a finanční pomoci.

„Představení Louskáček, které mělo premiéru před Vánocemi, pro velký úspěch reprízujeme. Podařilo se najít sponzory, kteří zajistili opětovné vystoupení sólistů baletního souboru Národního divadla Praha pan Nikoly Márové a pana Michala Štípy. Spolu s nimi se na jevišti představí žáci Tanečního oboru ZUŠ Hranice. Diváci tak můžou zhlédnout špičkový výkon a zároveň zjistit, že i žáci Tanečního oboru podávají skvělé výkony, a že představení celkově je na velmi vysoké úrovni," dodala paní Kamila Martínková, vedoucí Tanečního oddělení ZUŠ Hranice.

Generální zkouška baletního příběhu Louskáček - Klářin vánoční sen v podání tanečního oboru Základní umělecké školy Hranice, čtvrtek 14. prosince 2023.
Balet Louskáček tančili žáci ZUŠ Hranice se sólisty pražského Národního divadla

Vstupné na představení Louskáček je dobrovolné a bude použito na podporu žáků Tanečního oboru.

Petra Konečná,
Klub přátel Tanečního oboru, z.s.