Slavnostního zahájení starostou obce Markem Pavelou se zúčastnili významní hosté: Petr Vrána, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro kulturu, sport a památkovou péči, ředitel Okresního archívu v Přerově Jiří Lapáček, historik Jiří J. K. Nebeský, badatel, jeskynář a potapěč Fraňo „Sabath“ Travěnec, za Lázně Teplice nad Bečvou Iva Maléřová a starostka obce Opatovice Dagmar Navrátilová.

Odpolední program se nesl v duchu oslav výročí 690 let od první písemné zmínky o obci. Při této příležitosti proběhl křest pamětní knihy, kterou obec vydala pod názvem Zbrašov v minulosti a Teplice nad Bečvou dnes. Na její přípravě se podílela řada občanů a rodáků obce, kteří svými vzpomínkami, fotografiemi a příběhy za podpory ředitele Okresního archivu v Přerově a místního historika poskládali střípky do nádherného knižního kousku.

Slunečné odpoledne si přítomní užili při poslechu seskupení Dixie Street, hudební program pro děti připravila Abraka, kterou na pódiu vystřídala country sestava VoCoDe. Podvečer pódium rozpálily Osamělé palačinky v podání tria mladíků z jižní Moravy, o večerní zábavu se postaral Martin Foltýnek s kapelou.

Originálním doprovodným programem byla přítomnost karikaturisty, děti si mohly zařádit na skákacím hradě,  vyzkoušet lukostřelbu či nechat si namalovat obličej. Velké poděkování patří všem, kteří se podíleli na přípravě knihy, organizačnímu zajištění a návštěvníkům, kteří do posledního místa zaplnili příjemné prostředí Kiosku. Pamětní knihu je možné zakoupit na obecním úřadě v Teplicích.

Lucie Přibylová