Příchozí seniory přivítal starosta Michal Vacek a předal současně drobný dárek – ženám růžičku, mužům balení piva. Další dárek (zápich do květináče) obdrželi přítomní od dětí ze základní školy.

O půl dvanácté bylo Společenské centrum zaplněno do posledního místa Na úvod setkání nejprve všechny přítomné starosta uvítal a seznámil s programem posezení.

Malování a zdobení vajíček v Horních Těšicích.
V Horních Těšicích se už chystají na Velikonoce. Zdobit budou i kraslicovník

Po přivítání následovalo vystoupení dětí ze základní školy. Děti pod vedením učitelů si připravily několik výstupů – říkanek, scénky, tanečků a na závěr vytleskávání do rytmu. Každé vystoupení bylo oceněno zasloužilým potleskem.

Po obědě nastala chvíle, kdy si během další části odpoledne senioři mohli jen tak posedět a popovídat s přáteli.

Po 14 hodině se připravila ke své produkci Hudecká muzika. Její hudební produkci nejprve přítomni poslouchali, následně si společně zazpívali a došlo i na tanečky. Hudebníci mimo lidových písniček zahráli i oblíbené folkové hity.

Ženy ze Spolku Patriot pekly pecáky.
Makové, tvarohové, hruškové i povidlový. Pecáky provoněly Drahotuše

Setkání rychle uteklo, všem účastníkům se opět velmi líbilo a již se těší na příští setkání. Ve čtvrtek 27. dubna je nejen pro seniory organizován Jarní zájezd na zahradkářskou výstavu do Věžek a do Kroměříže.

Díky všem, kteří se podíleli na přípravě této akce – od přípravy programu a vystoupení, zajištění občerstvení, obsluze i úklidu.

Mirek Vacula

Jaromír Zaoral (na snímku vpravo) při natáčení oblíbené série Bakaláři.
Rodák z Hranic, Jaromír Zaoral, stál za kamerou Bakalářů i Velkého sedla
Výrazné halové jevy dne 15. března 2023 v Černotíně.
Barevná podívaná na obloze aneb Výrazné halové jevy nejen na Hranicku