I tentokrát nám radila zkušená lektorka, naše rodačka Eva Strupková. Kdo chtěl, tak si mohl dopředu objednat rozměr hedvábí, které chtěl barvit. Napřed se musel udělat rám a na ten přivázat to hedvábí. To se muselo dokonale vodou namočit a pak už se mohlo malovat dle fantazie.

Ale výsledek byl úplně jiný, protože na ty barvy se pak dává sůl jemná, hrubší nebo hrubá, co se dává do myček nádobí a ta ty barvy zesvětlá, rozpije a udělá úplně jiné, ale velmi zajímavé obrazce.

Poté je důležité toto nechat pořádně zaschnout. Je možnost tyto vzory zažehlit přes papír asi 5 minut anebo domalovat nebo zvýraznit vzory speciální barvou tak zvanou Gutty a pak teprve zažehlit přes papír a tím se barvy zafixují.

Ale když se prvotní malování nelíbí, tak je možné hedvábí ještě vyprat od barvy a namalovat jiné, ale po zažehlení už tato možnost není.

Celkem přišlo 11 dětí a 9 dospělých a tak jsme musely využít bývalou "svazáckou" klubovnu. Všichni sice nemalovali, ale přišli se podívat na šikovné malířky, vlastně s babičkou Mirkou přišel i vnuk Lukáš a jak mu to šlo malovat!

Ať je v obci jakákoliv akce, tak se přijde podívat i nejstarší obyvatelka obce a členka červeného kříže paní Františka Rýparová. Je krásné, že v tak vysokém věku má zájem o dění v naší obci.

Ke kafíčku nebo nealko nám upekla řez paní Liduška a všem chutnal - mockrát děkujem. A všichni mohli ochutnat i hranolky pečené v troubě.

Děti byly jimi nadšené a všechny si posedaly na  plot a vychutnávaly si tu pečenou dobrotu z ptačí výšky, ještě, že Duchoňovi nebyli doma. Ale i tak by se nezlobili.

Malování se všem líbilo a děkujeme paní Evě za čas, který všem věnovala a hlavně předsedkyni spolku za organizování celého odpoledne, ale i sobotu odpoledne.

Milena Rušarová,
Horní Těšice