Ale náš spolek ČČK v Horních Těšicích každým rokem se v březnu věnuje knize. Sešli jsme se  v pátek 17. března a naši klubovnu jsme přeměnili v knihovnu i s občerstvením. 

Každý ze zůčastněných, a to bylo 6 dospěláků a 5 dětí školou povinných, přečetl část z knihy o okolních vesnicích. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí.

Nebyla tam sice zaznamenaná naše vesnice, ale domluvili jsme se, že sepíšeme co je v naší obci zajímavého , uděláme fotky a přidáme do této knihy.

Každé z dětí si doneslo knížku, kterou mělo rozečtenou, Janička si donesla 2 a jednu , co přečetla a moc se jí líbila. Předsedkyně spolku také donesla nějaké knihy.

O jedné z nich nám vyprávěla paní Františka -  jak byly její děti malé, tak rády poslouchaly pohádky a příběhy, které jim četla.

Také nám přednesla báseň, která byla věnovaná maminkám a ta se často přednášela na oslavě MDŽ  v kulturáku. Rovněž nám vyprávěla, jak jezdila s kočárkem a vnoučaty na procházky a celou cestu buď si zpívali, nebo povídali o naší obci.

Dnes už se moc nečte, nezpívá a ani se nevypráví  příběhy a zajímavosti, což je velká škoda. Holt, je jiná doba, jak to všude slyšíme v okolí. Děti si ještě udělaly záložky do knih, které si odnesly jako vzpomínku, že jsme besedovali v březnu o knihách.

Ochutnali jsme " línou makovou bábovku", domácí pecáky i obložené chlebíčky, k tomu bylinkový čaj a dospěláci kávu. Akce se vydařila a už se těšíme na první úterý v měsíci, kde se sejdeme v naší klubovně u dobré kávičky s nějakou mlskou.

Milena Rušarová,
Horní Těšice