Ale ty už mají 4 svíčky, na každou neděli jednu, která se vždy zapálí. A takové věnečky se vyráběly ve čtvrtek 30. listopadu v klubovně Českého červeného kříže v Horních Těšicích.

A kdo měl zájem, tak v sobotu 2. prosince je světil v místní kapli Kelečský pan farář. Každý z účastníků - byly to vesměs ženy, ale věneček si zhotovil i Lukáš a byl moc šikovný, si omotal polystyrenový věneček větvičkami z thůje nebo jiného jehličnatého stromu.

Slavnostní otevření Studijního centra BASIC Hranice
V Hranicích slavnostně otevřeli nové Studijní centrum BASIC. Pomůže s učením

Pak na ně tavnou pistolí lepil přízdoby. Ale napřed se to musí zkusit jen tak přiložit a zhodnotit, jestli se to bude líbit, nebo zvolí jinou variantu. Ale děvčata už jsou tak zručné, že věneček měly hotový ráz dva, prostě by se tímto řemeslem mohly živit.

Později přivedl dědeček svoji vnučku Alenku, která se nedávno do Horních Těšic přestěhovala i se svými rodiči a sourozenci. A také si udělala svůj první adventní věneček, všem se líbil a doma určitě dostala pochvalu.

MŠ Špičky získala ocenění Zelená škola Olomouckého kraje.
Mateřská škola Špičky získala ocenění Zelená škola Olomouckého kraje

My dospěláci jsme si pochutnávali na výborné kávě a čerstvě upečeném řezu a podával se i čaj. Akci jsme zahajovaly štamprličkou s léčivým likérem a nechyběl ani svařáček.

Některé členky vystřihovaly hvězdičky na dětské tvoření na příští týden. Hotových věnečků přibývalo stejně jako hodin a tak všechno uklidit a v úterý se sejdem opět, ale to u kávy a nějaké dobrotě k zakousnutí.

Vánoční poutákZdroj: Redakce