Zábavné odpoledne plné her a soutěží se mělo konat na místním Výletišti Pod lucernou.

Jelikož pršelo už dopoledne a odpoledne déšť zesílil, tak akce se přesunula do místního kulturního domu. Ale na návštěvnost to nemělo vliv. Na 20 dětí se svými maminkami i tatínky se těšilo na řešení úkolů, za které byli patřičně odměněni. Každé dítko dostalo svoji kartičku se jménem a tam se zapisovaly všechny splněné úkoly, které se nesly v duchu myslivost a naše lesy. Za správné určení zubů od divočáka, nebo vyčiněnou kůži lišky dostali bublifuk.

Na dalším stanovišti poznávali stromy, které rostou v lese, ale i na zahradě. Pak skákali v pytli a některé děti v něm nebylo ani vidět, ale s pomocí babičky nebo někoho z rodičů doskákali do cíle. Pak v kruhu nalepovali k dospělým zvířatům obrázky svých zvířecích protějšků a jejich mláďat.

Poslední soutěžní úkol byl, vylepit si nějaké zvířátko, panenku či kytičku, podle svých představ. Za splnění všech úkolů pak dostali mimo jiné, výborný langoš. Ale také si pochutnávali na domácích zákuscích, které napekly ženy z kulturní komise.

Pro všechny návštěvníky a soutěžící bylo občerstvení zdarma, kromě piva. Odpoledne se vydařilo, děti byly spokojené a zastupitelstvo spolu se ženami z kulturní komise obce dostávají za nápaditost a dobrou organizaci akce 1+.

Milena Rušarová, Horní Těšice