Prostory slavnostní síně Konírna zámku v Hustopečích nad Bečvou se ve čtvrtek 20. února zaplnily milými tvářemi a příjemnou atmosférou.

Po úvodním poděkování nás autorka Martina Urbanová seznámila se vznikem knihy od jejího počátku až po současnou podobu.

Vydáním knihy si autorka splnila svůj sen a věří, že příběhy lesních skřítků rozzáří oči všech dětí. Před vlastním křtem knihy autorka přečetla úryvek z knihy o tom, jak přišli skřítkové na svět.

Jak už to v pohádkách bývá, nesměly chybět tři víly, sudičky, které knihu pokřtily vodou ze studánky a Modřínkovi s Dubínkem popřály jenom to nejlepší.

Čekání v dlouhé frontě na podpis knihy si hosté krátili ochutnávkou připravených dobrot, děti pak našly zábavu u omalovánek se skřítky Dubínkem a Modřínkem. Vzájemné povídání, úsměvy a chvíle pohody završily celou akci, ze které hosté odcházeli domů příjemně naladěni.

V závěru dopřejme prostor samotné autorce Martině Urbanové: „Křest knihy byl skvělým okamžikem v mém životě. Veliké díky patří všem, kteří mě přišli podpořit, rodině a přátelům, kteří pomohli celou akci zorganizovat. Věřím, že se splní všechna skvělá přání sudiček a příběhy rozzáří oči všech dětí. Nebojte se plnit své sny. Někdy na ně není čas a síla, ale jak mi napsal jeden prima človíček: „Bez plnění svých snů jsme jen poloviční.“

Přeji tedy vám všem, abyste našli odvahu plnit si své sny, které prozáří váš život, a vy zůstanete celí!“

Petr Drozd