Soutěžící plní úkoly sportovní, dovednostní i úkoly zaměstnávající mozkové závity. Tento ročník se nesl v duchu indiánské moudrosti.

Nejdříve jsme slavnostně se zástupci obce Klokočí, ministerstva pro místní rozvoj a firem podílejících se na realizaci, otevřeli nové dětské a workoutové hřiště.

Po prezentaci šesti družstev jsme mohli zahájit samotné soutěžení. Členové týmů zápolili v lukostřelbě, vysvobozovali stařešinu ze zajetí, vyzkoušeli si předávání vzkazů pomocí kouřových signálů, hledali pachové stopy a nebo si vyzkoušeli nosit vodu nádobě, která byla děravá jako ústa staré ženy. Jejich vzájemná spolupráce a sounáležitost s kmenem byla tentokrát při disciplínách opravdu důležitá.

Prázdninové tvoření v Horních Těšicích.
Prázdninové tvoření v Horních Těšicích si děti užily. Dospělí si dali brigádu

Fanoušci a přihlížející diváci se mohli také podívat na ukázku indiánských zbraní a oděvů: Byl prezentován způsob života indiánů působivou přednáškou zakončenou ochutnávkou sušeného masa zvaným pemikan. Všichni si mohli zabubnovat na šamanské bubny a vyzkoušet lukostřelbu.

Pro děti ve výtvarném koutku bylo nachystáno tvoření lapačů snů, totemů, děti si vyráběly přívěšky z pírek a korálků a stavěly zmenšenou indiánskou vesnici.

Aby jim nebylo líto, že vesnička je v miniaturním provedení, pořadatelé postavili i čtyři velká týpí, která si mohly děti dle vlastní fantazie pomalovat. Jedno týpí bylo obydleno i starým a moudrým šamanem. Nemohla chybět ani projížďka na koních. Každý příchozí si mohl nechat obličej ozdobit indiánskými symboly.

Druhý salon výtvarníku v Galerii M+M v Hranicích.
Galerii M+M v Hranicích obsadilo osmnáct výtvarníků. Podívejte se

Svou prezentaci si také připravil Myslivecký spolek Podsedek Milenov, jejíž součástí byla soutěž ve střelbě ze vzduchovky, ukázka trofejí a výborný zvěřinový guláš.

A protože při urputném zápolení a fandění vyhládne, pořadatelé společně s řeznictvím pana Kubeši zajistili všem přítomným bohaté občerstvení. Doplňovaní tekutin a ohnivé vody zajistili indiáni v bufetu "U vykouřené dýmky" a stále obsazené okénko "U tří šamanek".

Tento krásný a na zážitky bohatý den jsme zakončili vyhlášením výsledků, odměněním všech zúčastněných týmů a do pozdních večerních hodin jsme se bavili u táboráku s písní a úsměvem na rtu.

Letní setkání senioru ve Skaličce.
Letní setkání senioru ve Skaličce se vydařilo. Vzpomínali, tančili i hodovali

Tohle všechno by nešlo bez odvážných a zarputilých soutěžících, jejich fanoušků, organizátorů a obětavých lidí.

Akce byla podpořena z grantového programu regionu Hranicko. Děkujeme všem a těšíme se na další akci v naší malé a hezké obci Klokočí.

Martina Martinková