Padesát soutěžících střílelo na branku celé odpoledne ve snaze získat hlavní výhru, která činila rovných 10 tisíc korun. Sjeli se šutéři z blízkého okolí, ale i z daleka. Dorazili i střelci z Ostravy či Olomouce.

Soutěžilo se systémem „nedáš - vypadneš“ s jednou milostí. Někteří střelci u jednotlivých kopů přemýšleli a sázeli na jistotu, jiní vsadili na razanci. Hlavní překážkou v jejich snaze jim bylo pět brankářů. I ti měli svou soutěž, která je motivovala k co nejlepším výkonům. Soutěže se zúčastnila také jedna žena. S přibývajícími koly rostla také nervozita. Penalta s pořadovým číslem 262 rozhodla o vítězi tohoto ročníku.

Stal se jím Denis Onderka z Olomouce. Za ním se seřadili Lukáš Frydrych z Hranic a třetí skončil Tomáš Bartošík z Choryně. Z domácích střelců se nejlépe umístil Petr Vymětalík, který skončil na čtvrtém místě. Nejúspěšnější brankář byl Číhal Patrik, který chytil dvanáct střel. Šest nejlepších střelců obdrželo ceny a vítěz se mohl radovat z obálky s peněžitou odměnou.

Fotogalerie: Penaltový král 2024

Divácká kulisa byla výborná i soutěžícím se turnaj líbil.

A tak „Dobrou trefu v příštím ročníku“.

Autor
TJ Sokol Opatovice