Jelikož je naše mateřská škola zapojena do programu Ekoškola, zvolili jsme výrobu vánočních ozdob z recyklovaných materiálů.

Vytvořit takovou sněhovou vločku z obyčejné ruličky od toaletního papíru nebo vysloužilou žárovku proměnit v nádherného anděla, dalo opravdu spoustu práce.

Do výroby se zapojili skoro všichni, od nejmenších dětí až po paní učitelky. Stromeček se nám opravdu povedl a byl umístěn na svém novém místě, kde si ho mohl každý prohlédnout, potěšit a vyfotit se s ním.

Josef Divín – Zahrada. Výstava děl sklářského výtvarníka z Valašského Meziříčí.
Křehká krása sklářského výtvarníka z Valašského Meziříčí obsadila Synagogu

Bohužel nám stromeček dělal radost pouhé dva dny. Vandalové, kterým je lhostejná práce a radost malých dětí, stromeček zničili a ozdobičky vytrhali. Velmi nás to všechny mrzelo! Již nebylo v našich silách stromeček opravit a vrátit mu zpět jeho krásu.

Naštěstí máme kolem sebe hodné anděly. V naší školce máme totiž Ekotým. Je to silný hnací motor, díky kterému se od loňského roku můžeme pyšnit titulem Ekoškola.

Vánoční dílny na ZŠ a MŠ Šromotovo, Hranice 2021.
Vánoční dílny na ZŠ a MŠ Šromotovo v Hranicích se opět moc povedly

Ekotým tvoří děti a rodiče, kterým naše budoucnost není lhostejná. Společně s jinými rodiči, kteří s námi sympatizují, spolupracovali při opravě našeho poničeného stromečku.

Vánoční stromeček MŠ Klíček při ZŠ Struhlovsko v hranickém podloubí.Vánoční stromeček MŠ Klíček při ZŠ Struhlovsko v hranickém podloubí.Zdroj: Se souhlasem Lucie Príbelové

Je s podivem, jak se mezi sebou všichni dokázali domluvit, aniž by o tom některá paní učitelka věděla!

Moc děkujeme Pluhářům, Macháčkům, Kotůlkům, Petrovským, Juršům, Čechům, Flajšarům, Zlámalům a naší paní asistentce Marušce. Se svými dětmi vyrobili nové ozdoby na náš vánoční stromeček, který je v tuto chvíli ještě pestřejší a krásnější.

Josef Maršálek představil svou knihu Sexy dortíky.
FOTO: Cukrář Josef Maršálek, rodák z Hranicka, vydal knížku Sexy dorty

Je neuvěřitelné, že se něco tak krásného stalo v dnešní uspěchané době.

Bylo to pro nás obrovské překvapení, našim dětem se stromeček moc líbil.

Děkujeme

Lucie Príbelová, Renata Máchová
MŠ Klíček při ZŠ Struhlovsko

Zámek Lešná u Valašského Meziříčí zve na Vánoční výstavu.
Červené baňky ve tvaru srdce či třpytivé baňky. Zámek Lešná je ve vánočním hávu