Dráha svou velikosti doplnila stávající zeleň a pro cizí návštěvníky to vypadá, že ji ve Skaličce máme již dvacet let. U dráhy přes cestu je stánek se zmrzlinou a občerstvením a dohromady je to hezké přivítání všech přijíždějících cyklistů od Ústí kolem Bečvy do naši vesnice.

Ve čtvrtek 28. října v den volna ve 14 hodin přivítala starostka obce Skalička všechny přítomné spoluobčany a hovořila o stavbě a jejím využití.

Je to malá akce, ale necelý milion proinvestovaný přesvědčil všechny, že tato naše pumptracková dráha splňuje bezpečnostní podmínky pro děti při správném užívání.

Puntíkový den v MŠ Rakov.
Puntíkový den: děti v Mateřské škole Rakov podpořily pacienty s lupenkou

Po slovech starostky a firmy, která dráhu stavěla, byla ukázka několika druhů sportu na této dráze již mladými Skaličáky, kteří za dva dny jízdu ovládají.

Všichni přítomní využili bohaté občerstvení a společně jsme rádi, že děti mají další důvod opustit počítače a být venku v přírodě.

Projektový den v Pohádce.
FOTO: V Pohádce se seznámili s životem v lese

Věřím, že se při správném jezdění nikomu nic nestane a děti budou zdravější s hezčí postavou. Je to krátká dráha, ale bolí nohy a celé tělo při začínání.

František Pavlík

#clanek|6191064#

#clanek|6165625#