Celkem 17 účastníků z řad pedagogů z celé Moravy se pod vedením lektorky a autorky netradiční metody výuky hudební výchovy, paní Ireny Krškové, zúčastnilo třídenního workshopu v jehož průběhu se seznamovali s možnostmi práce s magnetickými notami, pomůckami pro hru na tělo i šlapacími notami.

V rámci zácviku se interaktivně zapojovali do práce s dětmi naší MŠ i žáky ZŠ. Všichni účastníci obdrželi po absolvování osvědčení a pamětní list.

Třetí salon výtvarníků v Galerii M+M v Hranicích.
FOTO: Třetí salon výtvarníků se rozprostřel v Galerii M+M

Možná si někteří ze čtenářů Deníku vzpomenou na pořad České televize nazvaný Krajina plná not. Přibližoval krajinu potštátských Sudet a především jednu úžasnou dámu, díky níž se může zdejší kraj skutečně pyšnit titulem Krajina plná not.

Tou dámou je dnes již 89letá emeritní ředitelka místní ZUŠ, paní Irena Kršková.

Neuvěřitelně vitální dáma, která celou metodu výuky vymyslela a díky kurzům a prostřednictvím svých žáků ji šíří nejen v České republice, ale i v zahraničí. Patří ji za to velké poděkování.

Bramboriáda v Býškovicích 2021.
Podzim jak se patří. Býškovice ožily Bramboriádou

Přejeme ji hodně zdraví a elánu a těšíme se již na 20. ročník PHK, který proběhne opět u nás na Potštátě na jaře 2022.

A je snad jen hezkou náhodou, že v tomto roce oslaví autorka metody své devadesátiny. Věk je však pouze číslo a jak ji známe, paní Kršková jistě již dnes začíná s přípravami jubilejního ročníku.

Karel Machyl, ředitel ZŠ a MŠ Potštát

Studenti hranické lesárny zúčastnili akce Sázení stromu pro Světlušku.
Studenti hranické lesárny jednou aktivitou pomáhají dvakrát