Zavítejme tedy znovu na Potštátsko, Spálovsko, Odersko, do okolí Stříteže nad Ludinou, Jindřichova, Partutovic, Uhřínova, Středolesí nebo Olšovce a přibližme si krásu těchto míst, tentokrát hlavně při západech slunce.

Kdyby po mě někdo chtěl říct, které roční období mám nejraději, těžko bych odpovídal. Mám je rád všechna, i když je pravda, že příliš nemusím letní vedra a také zimní slotu s blátem pod nohama.

Velickou dolinou do Kvetnice.
VIDEO: Dovolená ve Vysokých Tatrách aneb Velickou dolinou do Kvetnice

Všechna mají něco do sebe, navíc Hranice jsou krásné město a také jeho okolí má co nabídnout. Především Oderské vrchy jsou místem, kam jezdím od svých dětských let, s Potštátem je spojena také většina mojí profesní kariéry a moc rád se sem vždy vracím.

Zajímá mě nejen zdejší krajina, ale i mnohdy temná historie, pohnuté osudy obyvatel. Nebudu se dnes rozepisovat o soužití Němců a Čechů, o období rozkvětu i bolestných loučeních s rodným krajem. To jsme již koneckonců probírali dříve.

Dnes na vás nechám působit fotografie pořízené v tomto kraji letos zhruba od poloviny června do konce července, často při tzv. Zlaté hodince, kdy se slunce sklání za obzor a svými paprsky ozařuje klasy obilí, květenství trav, kdy rozsvěcuje barvy letních květů nebo bochánky mraků na obloze.

Levandulové pole Žermanice.
Levandulové pole Žermanice

Pojďme se tedy společně projet tímto trochu zapomenutým krajem a nechejme se pohladit krásou zdejší přírody. To ona je ten nejlepší umělec, nejlepší malíř, který nás dokáže svými plátny okouzlovat znovu a znovu, to ona je ten nejlepší lékař, který dokáže léčit dotekem, vůní, chutí a často jen pohledem. Pojďme se tedy nechat okouzlit a pohladit krásou, kterou máme opravdu na dosah.

Karel Machyl

Hledáme babičku, maminku a dceru.
Znáte hrdinky, o kterých by se mělo psát? Hledáme zajímavé ženy tří generací