Opravdu si moc přeji, abychom se s maminkami sešli společně v kulturáku a přály děti a vnoučata společně se zastupitely a kulturní komisi. Vzpomenu, co jsem říkal před rokem a ještě jsem netušil co s námi koronavirus udělá. 

Den matek ve Skaličce slavíme vždy druhou neděli v květnu pro poděkováni našim maminkám za vše,co pro nás dělají. Setkání v sokolovně s nejhezčím dárkem, kterým určitě je vystoupeni všech malých děti, narušil koronavirus.

Dva měsíce se zastavil život v obci. Zlepšující se stav koronaviru ve státě využila i starostka obce a svolala kulturní komisi pro oživení kulturně společenského života. Den matek je určitě ta pravá chvíle.

Matky, maminky, babičky a všechny ženy nemohou za celosvětovou infekci a dárek na svůj svátek si zaslouží. V neděli v deset hodin přijíždějí auty zastupitele obce a kulturní komise k obecnímu úřadu, kde dostávají mapku své části obce Skalička s domy maminek.

Podle počtu žen nakládají do svých aut květiny - pelargonie se srdíčkovým zápichem od dětí. Vše je připraveno a čeká se na přaní místostarosty rozhlasem. Na závěr seznámil ženy, že během hudbu k svátku rozhlasem dostanou květinu přímo doma od zastupitelu a kulturní komise.

Po místostarostovi za všechny děti přednáší Eliška Pláčková báseň a zpívá. Po jejím vystoupeni nic nebráni upravení a nasazení roušek a odjíždění aut s osádkami muž a žena s květinami za všemi maminkami.

Úplně stejně se vše opakovalo i letos v neděli v den matek. Změnou byla pouze květina pro maminky. Loňská pelargonie byla nahrazena levandulí.

Také Eliška Pláčková zpívala společně se sestrou. Snad již příští rok se nebudu muset opakovat. Hned v pondělí se situace ve státě uvolňuje a celková naočkovanost a chováni všech spoluobčanu určitě umožní návrat kulturně společenského života nejenom u nás ve Skaličce.

František Pavlík