Třináct stolů obsadili dospělí hráči, kterým nevadilo, že o „Člověče, nezlob se“ se hovoří jako o hře pro děti. Hra to, jak všichni víme, opravdu není složitá.

Přesto dokázala skvěle pobavit všechny účastníky ve věkovém rozmezí padesáti let. Takový byl věkový rozdíl mezi aktéry tohoto klání.

Po prvním rozlosování se rozpoutaly nelítostné boje u všech hracích stolů. Výkřiky nadšení i zcela opačné emoce se ozývaly po celou dobu turnaje, který trval šest hodin.

Tradiční posezení se seniory 17. března 2023 v Černotíně.
V Černotíně se bavili senioři. Vystoupily děti, hrála Hudecká muzika, tančilo se

Ke cti pořadatelů lze říct, že organizaci této akce zvládli perfektně. Plynulý průběh, bohaté občerstvení a v ceně startovného guláš.

Po skončení základní části, kdy všichni hráči odehráli čtyři kola, se určila na základě bodového zisku účast u finálového plátna.

Do tohoto posledního souboje se kvalifikovali čtyři hráči. Z nelítostného boje, u kterého se dobře bavili i přihlížející diváci, vyšla nakonec vítězně Dana Vysloužilová.

Malování a zdobení vajíček v Horních Těšicích.
V Horních Těšicích se už chystají na Velikonoce. Zdobit budou i kraslicovník

Za ní se seřadili ostatní účastnící finále v tomto pořadí - Honza Hostaša, Matěj Skřička a Tomáš Klvaňa. Letos se příliš nedařilo rodině Číhalů, kteří si zahráli o poslední místo.

Vítězové obdrželi věcné ceny a spokojení účastníci se rozešli do svých domovů. Zábava, odreagování od běžného života a posezení s přáteli je hlavní věcí, proč je turnaj pořádán a můžeme říct, že tuto funkci plní stoprocentně.

Tento turnaj, který byl ve svých počátcích podceňován, dokázal to, že dnes zcela neodmyslitelně má své místo v kalendáři akcí pro širokou veřejnost, které pořádá TJ Sokol Opatovice.

Jaromír Zaoral (na snímku vpravo) při natáčení oblíbené série Bakaláři.
Rodák z Hranic, Jaromír Zaoral, stál za kamerou Bakalářů i Velkého sedla

Turnaje se zúčastňují hráči z Opatovic, ale už léta si přijíždějí změřit své síly také aktéři z okolí. Letos byli nejvzdálenější účastníci z Itálie a Ostravy.

Tak na shledanou příště, pevné nervy po celý rok a „HLAVNĚ KLÍDEK“.

Pavel Vymětalík

Výstava malíře, grafika a spisovatele Miloslava Mouchy v Galerii Synagoga.
Abstrakce Miloslava Mouchy obsadila hranickou Galerii Synagoga
Ženy ze Spolku Patriot pekly pecáky.
Makové, tvarohové, hruškové i povidlový. Pecáky provoněly Drahotuše