Vizuální umělkyně, teoretička a kurátorka Jana Šindelová se narodila ve Šternberku. Studovala výtvarnou výchovu na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci a Teorii a dějiny umění na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci.

Absolvovala Akademii výtvarných umění v Praze a Internationale Sommerakademii v Salzburku u Kiki Smith. Zabývá se kresbou, grafikou a site specific, která spočívá v instalaci navržené přímo pro konkrétní prostor, se kterým se dále pracuje.

Od roku 1992 vystavuje na výstavách v České republice i v zahraničí, její práce jsou zastoupeny ve sbírce National Gallery of Art ve Washingtonu, D. C., dále také v Galerii Klatovy – Klenová a v soukromých sbírkách v České republice a v zahraničí.

Od roku 2002 spolupracuje s Václavem Ciglerem a s Michalem Motyčkou. Společně připravili přes 100 projektů a výstav, a vydali 9 publikací. Je spoluautorkou monografie Václav Cigler: prostory/projekty z roku 2009 a dalších publikací.

Architekt a umělec Michal Motyčka se narodil v Praze. V letech 1992 až 2001 vystudoval fakultu architektury ČVUT v Praze.

Od roku 1995 do roku 2000 navštěvoval ateliér Sklo v architektuře profesora Mariana Karla na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze.

Absolvoval také studijní stáž na Škole architektury profesora Emila Přikryla na Akademii výtvarných umění v Praze v roce 1999 a studijní stáž v oboru skla na Rhode Island School of Design v Providence v USA v letech 1999 až 2000.

Zabývá se přesahem mezi architekturou a současným vizuálním uměním. Vystavoval mimo jiné v mezinárodně respektovaných muzeích v americkém Corning Museum of Glass, v dánském Ebeltoftu a Aarhusu a v belgickém Lommelu. Od roku 1999 spolupracuje s Václavem Ciglerem.

Výstava je ve výstavní síni Synagoga v Hranicích přístupná zdarma do 19. června.

Zdroj: www.kultura-hranice.cz