Již po deváté hodině na nádvoří zámku přijížděli první cyklisté a vybírali si trasu, kterou by chtěli, dle svých fyzických sil absolvovat. Těch bylo připraveno celkem pět.

Pro začínající cyklisty to byly rovinaté trasy v délce 6, 10 a 15 km. Pro ty zdatnější pak trasy 28 a 43 km, z místy i solidním převýšením. Všechny se ubíraly v okolí řeky Bečvy, což bylo cílem pro podporu sobotní akce pořádané Cyklostezkou Bečva z.o.

Nakonec na startovní listině bylo zaznamenáno 59 účastníků, kteří dohromady najeli úctyhodných 1502 km, čímž jsme se pomyslně dostali až do Paříže.

Vrak Fest 2022 Branky na Moravě.
Auta na střeše, bláto, kouř a totální šrot. Nejlepší demoliční závod na Moravě

Průměrně tedy každý účastník najel 25 km, což byl velmi dobrý výkon, vzhledem k tomu, že třetina pelotonu patřila dětem.

Součástí vyjížďky byla i tipovací soutěž, kdy jednotliví účastníci tipovali, kolik celkem se najede kilometrů. Ti co se k celkovým 1502 km přiblížili nejvíce, byli ohodnoceni drobnými cyklistickými balíčky.

Hrdinkou dne pak byla vyhlášena sedmiletá Anetka, která ujela nejdelší trasu společně se svými rodiči a také i ona byla za svou vytrvalost odměněna, jako i ostatní děti, které byly ohodnoceny pamětní medailí a malou sladkostí.

Slavnostní otevření nové hasičské zbrojnice v Opatovicích.
Opatovičtí hasiči se pyšní novou zbrojnicí

Po druhé hodině odpolední na pódium zámeckého nádvoří nastoupila oblíbená místní skupina BlaMajKo, která pro všechny zúčastněné hrála a bavila je až do podvečerních hodin.

Závěrem děkujeme místní Jednotě Orla za výborné grilované speciality, děvčatům z kultury za pitný režim a především všem cyklistům za účast.

Velmi si toho vážíme a budeme se těšit opět za rok na zámku, kdy se nám podaří dojet třeba až do Madridu a překonat tak námi nastavený rekord.

Marek Janošek

#clanek|6663043#

#clanek|6681822#