A tak ve středu 7. září jsme si domluvily výpravu do Olomouce "po stopách Marie Terezie, pak plavba zastřešenou výletní lodí "Marie Terezie" proti řeky Moravy s poutavým příběhem. Z Horních Těšic, že společně pojedeme autobusem a pak vlakem.

Ale nakonec pan Orava vzal všechny do svého auta a tak jsme frčeli plni nadšení a očekávání až k nádraží do Hranic.

Vlakem v Olomouci jsme byli brzy a tak zbyl čas na ranní kávičku v jedné z kaváren. Předsedkyně domluvila průvodce z tamní informační kanceláři a v 9 hodin už jsme poslouchali zajímavé věci o historii města, jednotlivých památkách a hlavně zajímavosti o náměstí.

Čtvrtý salon výtvarníků 2022 v Galerii M+M v Hranicích..
OBRAZEM: Čtvrtý salon výtvarníků láká do hranické Galerie M+M

Průvodce byl mladý člověk, jmenoval se pan Blaho a bylo vidět, že má rád historii a také ji umí s láskou předávat výletníkům. Mimo jiné jsme obdivovali 4 metrovou sochu z písku Marie Terezie, která bude na Horním náměstí až do podzimu.

Dvě hodiny výkladu o historii utekly jako voda a pomalu škručelo v břiše, tak jsme zamířili do restaurace blízko orloje na oběd, který všem chutnal.

Na 13 hodin jsme měli domluvenou plavbu, tak jsme se pomalu blížili ke kotvišti. Ale tady byl problém. Na lodi zjistili nějakou poruchu, takže plavba se odložila na 13:30, pak, že se to nestihne v té době, že později, nakonec že až kolem 16 hodiny.

Zářijová kavárna v Horních Těšicích 2022.
Zářijová kavárna v Horních Těšicích se vydařila. Na své si přišly i děti

Tak to už jsme odmítli, což nás mrzelo, protože bysme se dostali domů až večer. Udělali jsme několik "desítek" fotek na památku. Ikdyž vše nebylo podle přání, ale potkala nás ještě větší nepříjemnost.

Jedna z účastnic upadla a poranila si ruku tak nešťastně, že musela být odvezena do tamní nemocnice. Ale jinak výlet hodnotíme za vydařený. Za všechny patří dík paní předsedkyni spolku za zoganizování celého výletu a také jejímu manželovi.

Milena Rušarová,
Horní Těšice

Dýňobraní 2022 v Horním Újezdu.
Dýňobraní v Horním Újezdě. Vesničku zdobí Labutí jezero či piráti. To je paráda
Vaření švestkových povidel takzvaně postaru.
VIDEO: Jak se v Hranicích vaří domácí povidla? V měděném kotli a bez cukru