Z Boňkova k Michalovu je to opravdu krásná procházka, která vám v létě nabídne příjemný chládek, v zimě jste zase většinu cesty kryti před větrem nebo sněhovou fujavicí stromovím. I horní tok Bradelného potoka má ale co nabídnout.

Tady je už údolí mnohem širší a pohodlně sem dojít lze jak od Středolesí, tak od Boškova, ale i z Potštátu, případně proti proudu od ústí potoka přímo z Boňkova.

V neděli jsme zvolili trasu z Potštátu přes Michalov, dále dolů do údolí a proti proudu potoka až k turistickému rozcestí. Tady lze pokračovat doleva do Středolesí, rovně do Boškova nebo doprava k Potštátu.

Velký Javorník.
Tip na zimní výlet: Rozhledna Velký Javorník láká na fascinující výhledy

Vydali jsme se posledně jmenovaným směrem a brzy opustili příjemně šumící les. Hezkými výhledy je Potštátsko známé. A i když druhý víkendový den i trochu mrholilo, po obloze se válely tmavé mraky, i tak mě i tentokrát zaujala hra barev, světel a stínů, všemožných tvarů.

A výhled na historické městečko Potštát je třeba od Hraběnčiny vyhlídky opravdu moc hezký. I když se nám zprvu moc ven nechtělo, nakonec jsme byli rádi. Stejně tak jako Kessynka, která k těm našim sedmi kilometrům přidala nejméně jednou tolik.