Některé týmy jsou ve Skaličce již několik let, ale přijíždějí i týmy nové. Byly to týmy - Amateři z Pohořelic, Břulin Kelč, Fekete, tým Fotříci, Gastronauti Bystřice pod Hostýnem, Hasiči pod Hostýnkem, Hynčica Jakub z Hluzova, SDH Skalička, Kyjovická šmakuláda z kotle, Rýpar Pepa z Hluzova, Servismani, Tarokáři TJ Sokol Skalička, Tým z Podlesí, Václavův tým, Virus, Volf society, Vypitá vařečka Kelč, Vypitá vařečka Vyškov a nechyběl ani tým družební obce Nemce ze Slovenska, podle něhož se ve Skaličce začalo vařit.

Před desátou hodinou žádá starostka obce všechny týmy k nástupu, aby je přivítala a předala potřebné informace soutěže. Úderem desáté hodiny je povoleno zapálení pod kotly a vaření kotlíkového guláše začalo. I přes tropické vedro přišlo a přijelo 300 příznivců kotlíkového guláše.

Posezení seniorů obcí Horní Újezd, Rouské a Všechovic v Provodovicích.
Na posezení seniorů u ohníčku v Provodovicích vládla skvělá nálada

Pro jejich nasycení před ochutnávkou soutěžních gulášů zajistil tým Jany padesát litru obecního guláše, který byl výborný a před druhou byl kotel prázdný.

Starostka s mikrofonem obchází týmy a informovala zúčastněné o postupu vaření a rovněž o složení týmů. V letošním roce guláše nehodnotila komise, ale každý zúčastněný obdržel ve čtrnáct hodin za vstupenku misku s žetonem pro nejlepší guláš a žetonem pro nejlepší kuchařku a kuchaře.

V patnáct hodin začala ochutnávka a kolem kotlu se střídalo 300 lidí. Hodnocení bylo složité, protože ochutnat dvacet gulášů nebylo možné. V době sčítání žetonů proběhly dvě soutěže. Šest mužů soutěžilo v rychlosti vypití litru piva a po nich deset vybraných určovalo se zavázanými očima jídlo.

Skalička slavila 130 let sboru dobrovolných hasičů.
Pěna pro děti i hořící auto. Skalička slavila 130 let sboru dobrovolných hasičů

V pět hodin vyzývá starostka obce opět všechny týmy k vyhodnocení soutěže. Nejdříve vyhlásila nejlepšího kuchaře, kterým byl Jakub Hynčica. Složité to bylo u kuchařek, protože dvě měly stejný počet žetonů. Nepomohl ani prstový rozstřel, tak byly obě první. Kuchařka z Břulin týmu a kuchařka Servismanu.

Nejhezčím stánkem byl vyhodnocen organizátory Václavův tým. Všechny guláše byly výborné a všichni byli odměněni a zůstaly jenom tři týmy pro hlavní ceny. Třetí místo obsadil Václavův tým, druhé místo tým Servismani a první místo tým Hynčica Jakub z Hluzova. Opět se ukázalo, že příjemné a báječné posezení u nás ve Skaličce neovlivní ani počasí. Před rokem déšť a letos vedro.

Ukončení školního roku a začátek prázdnin 2023 v Horních Těšicích.
Ukončení školního roku a začátek prázdnin slavili v Horních Těšicích

Poděkováni si zaslouží organizátoři, kteří mají výborný tým, který si zaslouží rovněž Zlatou vařečku kotlíkového guláše ve Skaličce v roce 2023.

Markéta Zatloukalová z Bludova zvítězila v kategorii o nejhezčí balkon a terasu 2022.
Už jen pár dní se můžete hlásit do soutěže o nejkrásnější květinovou výzdobu