Naším cílem je podpořit inovativní výuku a s neustále se zrychlujícím vývojem IT technologií jsme chtěli udělat velký krok vpřed.

Žáci tak ve vzdělávacím procesu můžou s pedagogem rozvíjet digitální kompetence i jinou formou než na počítačích a tabletech: učitel promítá prezentace, spouští videa, ale zároveň tyto aktivity mohou dělat i sami žáci.

Nesmírnou výhodou je samotná „chytrost“, kterou jsou displaye vybaveny, takže nefungují jenom jako promítací a přehrávací zařízení (díky připojení s počítačem, tabletem nebo telefonem), ale i samostatně jako chytré dotykové tabule s vlastním softwarem s připojením na internet.

Šipkový turnaj o putovní pohár Mistra Hrabůvky, amatéři.
Šipkový turnaj o putovní pohár Mistra Hrabůvky zamířil do Skaličky

Také si slibujeme, že zmenšíme nároky na využívání tři roky staré nově zrekonstruované enviromentální učebny, která bude naopak mnohem více využívána pro práci s počítači, mikroskopy nebo softwary pro výuku cizích jazyků.

Pevně věřím, že jsme vykročili správným směrem a že v budoucnu těmito zařízeními vybavíme i kmenové třídy prvního stupně. Děkujeme našemu zřizovateli – městu Potštát za to, že je ZŠ a MŠ Potštát stále v prioritách městského rozpočtu.

Jonáš Gazdík,
ředitel ZŠ a MŠ Potštát