Pro obyvatele města byl včera na náměstí připraven program plný zábavy a soutěží o hodnotné ceny.

Lidé se navíc mohli seznámit se zákulisím výroby místních regionálních novin – Hranického deníku a Hranického týdne, a kdo měl zájem, mohl se zeptat hranického starosty Miroslava Wildnera na místní problémy.

Kdo se chtěl ve středu 21. květnapobavit, nebyl zklamán. Dívky z hranického Domečku předvedly sestavu aerobiku a exotický břišní tanec, děti si mohly zazpívat s psíkem Macíkem, nejvíce pozornosti však na sebe strhl legendární silák Železný Zekon.

Ten ohýbal železné pruty, trhal telefonní seznam nebo si nechal na hlavě sekerou štípat dříví. Když pak začal polykat žiletky, naskakovala přihlížejícím husí kůže.

„To ale nikdy sami nezkoušejte,“ varoval diváky Zekon, který pochází z nedaleké Bystřice pod Hostýnem a je nositelem prestižního titulu Nejsilnější muž v České republice.

Na palčivé problémy města se pak hranického starosty Miroslava Wildnera zeptala šéfredaktorka Hranického deníku Naďa Jandová. Starosta prozradil, co město udělá pro bezpečnost chodců nebo i to, jak chce radnice naložit s nepoužívanými kasárnami Jaslo.

Nakonec se starosta dočkal i pozvání vyzkoušet si jednu z místních atrakcí, měření rychlosti kopu fotbalovým míčem.

„Rychlost 38, to je takový průměr,“ hodnotil výkon prvního muže hranické radnice mladík, který na atrakci dohlížel.

Někteří hosté Dne s Deníkem pak neodolali možnosti zahrát si soutěž o nový terénní vůz Hyundai Santa Fé, který stojí okolo jednoho milionu korun.