Brazilský karneval v ulicích Brna? Lidé v srpnu zamíří z festivalu na festival
V Brně bude v létě tolik festivalů a koncertů, že lidé budou mít co dělat každý víkend. Takovými slovy ještě v lednu lákali na léto v Brně zástupci města. Koronavirus vše změnil a mnoho akcí pořadatelé zrušili. Nakonec se ale přece jen zdá, že brněnský srpen bude i navzdory pandemii festivalový. Kromě potvrzení letošního konání hudebního festivalu TrutnOFF BrnoON, o kterém již Deník Rovnost informoval, si lidé v srpnu užijí hned několik dalších hudebních akcí.
Festival BrnoON se kvůli vládním nařízením bude konat v mírně okleštěné podobě. Termín dvacátého až třiadvacátého srpna zůstává. „Pořadatelé letos připraví alespoň menší část programu zaměřenou na české umělce jako J.A.R., Mňága a Žďorp, Plastic People a další. V roce 2021 pak představí zbylou část programu s důrazem na zahraniční účinkující," zmínila Kateřina Gardoňová z tiskového střediska brněnského magistrátu.
To, že srpen bude v Brně festivalový, předznačí už konec července a první srpnové dny. Na tento termín totiž pořadatelé přesunuli Brasil Fest, akci, která má Brňanům představit to nejlepší z Brazílie. Lidé se setkají i s umělci, kteří zažili přímo slavné karnevaly v Riu de Janeiru, třeba s tanečnicí známou ze StarDance Veronikou Lálovou.
„Každá brazilská hudba si vás svým rytmem podmaní a zážitky ze sambodromu a karnevalu vůbec jsou slovy nepopsatelné. Jsem šťastný, že se nám podaří přivézt brazilské umělce a kus toho všeho k nám do Brna,“ nastínil dramaturg akce Jakub Škrha. V poslední červencový den totiž protančí městem karnevalový průvod, prvního srpna si pak lidé užijí koncerty a ochutnávku brazilské kuchyně.
Hudební bude i polovina srpna, lidé si tehdy užijí tradiční festival Maraton hudby, který nabídne koncerty všech žánrů na různých místech po Brně. „Festival dále připravujeme a momentálně neplánujeme jeho zrušení," ujistili pořadatelé akce na oficiálním webu.
Festivalový vrchol pak lidé zažijí v předposlední srpnový víkend. Ve stejném termínu, kdy se má konat BrnoON, totiž na nebi nad městem zazáří ohňostroje při přesunutém, a letos zúženém ročníku ohňostrojného festivalu Ignis Brunensis.