Sloní samičky z pražské zoo bývají první dny často bok po boku. Mladší pochopitelně trochu déle vyspává, někdy se schová do bezpečí své rodičky – byť v prvních hodinách po porodu se malá slonice držela spíše tety Tamary a na matku Janitu se fixovalo postupně. 

Zdroj: Youtube

„Nyní již každé ze slůňat pije častěji od vlastní matky, což je jeden z nejdůležitějších aspektů, který chovatelé sledují,“ sdělila médiím Helena Petáková z tiskového odboru Zoo Praha. „Obě jsou velmi vitální. V procesu seznamování je zatím aktivnější březnová samička, ovšem mladší slůně, které do stáda přibylo tuto sobotu nad ránem, se rychle osměluje a opětuje pokusy o kontakt,“ dodala Petáková.

V pondělí čekalo malou slonici další vážení a setkat se měla také s nejstaršími členkami stáda – samicemi Gulab a Shanti. Celkem sloní skupina v zoologické zahradě hlavního města čítá devět členů. Čerstvě narozené samičky dají v budoucnu základ dalšímu rozšíření.

Podle prvních zpráv to vypadá, že jsou kamarádky – navzájem se o sebe zajímají a často se dotýkají vzájemně choboty. „Březnová samička navíc udělala skokový pokrok v používání chobotu – umí jím již například sbírat granule,“ prozradila mluvčí Petáková.