„Zbytečná ztráta bodu. První půlku jsme zahráli nejlepší poločas na jaře,“ kroutil hlavou trenér Hranic Roman Matějka. „Kombinačně jsme byli lepší, měli pořád mírnou převahu a soupeře do ničeho nepustili,“ dodal.

Jenže to nejdůležitější – vstřelený gól – nepřišlo. „Měli jsme náznaky šancí, chyběla ale finální přihrávka. Dvakrát už ve vápně jen stačilo někoho najít,“ mrzelo kouče.

Do druhého poločasu pak hosté nevstoupili vůbec dobře. Osudovou se pro Hranice stal úsek hry mezi 65. a 67. minutou. Nejprve si defenziva nepohlídala standardku domácích.

„Chovali jsme se jak telata. Byl tam pomalý návrat do výchozího postavení i špatné postavení hráčů,“ nebyl spokojen Roman Matějka.

Tomáš Hykel tak mohl přelobovat Spurného. „Nic se nestalo,“ zněl pokřik hranických fans. Ten už ale nezněl vzápětí, když Dominik Konečný po centru zprava hlavou překonal Spurného podruhé.

Fotbalisté SFK ELKO Holešov proti FK Kozlovice.
FOTO: Kozlovice zvládly reparát v Holešově

„Jasně, že to není o ničem jiném než o hlavách. Byl to blikanec, dostali jsme hloupý gól, spadly nám hlavy a nazdar,“ řekl kouč.

„Ten zápas mě mrzí neskutečně, protože se pro nás vyvíjel dobře. Rozhodla dvouminutovka. Měli jsme na body, ale kompletně jsme je odevzdali soupeři,“ povzdechl si Roman Matějka. „Bylo krásné hřiště, my hráli sebevědomě kombinační fotbal, ale ztrestali jsme se sami."

V pátek se Hranice představí na jaře podruhé doma. V krajském derby přivítají v 18 hodin Uničov. „To je sakra kvalitní soupeř. Chceme doma urvat body,“ má jasno Matějka.

Jasno zatím není kolem startu možné zvučné posily Hranic. Nastoupí Tomáš Mičola poprvé už v pátek? „Je to super kluk, ale k tomu se zatím vůbec nechci vyjadřovat,“ uzavřel lodivod SK Hranice.

FK Jeseník - FC Kostelec na Hané
Začal KP: Měnil se lídr, hned tři duely plné obratů a jedno velké překvapení

FK Frýdek-Místek – SK Hranice 2:0 (2:0)

Branky: 65. Hykel, 67. Konečný.

Rozhodčí: Macrineanu – Dorotík, Kolář. ŽK: Konečný, Hykel – Kuchař. Diváci: 257.

Hranice: Spurný – Vavřík (72. Hapal), Kundrát, Markovič, Kuchař – Vymětalík, Dittmer (88. Cverna), Grygar – Berčík (68. Marek), Rolinc, Beňa (68. Guzik). Trenér: Matějka.


Načítám tabulku ...