Vše podstatné se událo v první půli. Včetně obou brankových situací. Nejdříve to začalo ve 25. minutě, kdy sudí Ehrenberger pískl trochu spornou penaltu po zákroku gólmana Jana Kvapila, kterou chladnokrevně proměnil Jakub Rolinc.

„Kvapa jasně řekl, že měl balon a hráč přes něj pouze přepadl. Musím se na to ještě podívat, protože se to seběhlo strašně rychle. Určitě byla ale penalta dost přísná," vyjádřil se k této situaci uničovský kouč Jiří Neček.

„Hráč dostával přihrávku na mou levou stranu, já mu šel pod nohy a trefil jsem rukou balon. Za mě to penalta být nemohla. Uznávám ale, že byl rozhodčí v opravdu těžké pozici. Bohužel to odpískl a už s tím nikdo nic nenadělá," přidal pak svůj pohled na věc i sám gólman Kvapil.

Zdroj: Deník/David Kubatík

Hosté se ale neradovali dlouho, protože za pouhých jedenáct minut vyrovnal krásnou ranou Tomáš Komenda. Za stavu 1:1 pak první poločas i skončil.

„První půle byla hodně vyrovnaná a bojovná z obou stran. Herně to ale nebylo úplně nejhorší," okomentoval tuto část zápasu uničovský lodivod.

SK Sigma Olomouc - FK Třinec, Patrik Slaměna
Béčko Sigmy doma stále bez porážky. S Třincem bere bod

I druhá část byla velice bojovná a ze začátku přinesla i pár šancí. Postupem času se ale souboje přenesly doprostřed hřiště a k autovým čarám, a tak se v podstatě už jen čekalo na konečný hvizd, který potvrdil dělení bodů za remízu 1:1.

„Ze začátku druhé půle jsme tam měli dvě velké šance. Ty jsme ale bohužel neproměnili. Potřebujeme jich vždy příliš mnoho. Potom už se zápas odvíjel remízově a nakonec tak i skončil," pokračoval v hodnocení uničovský trenér. „Musím ale hráče pochválit, protože se opravdu snaží. I po těch dvou nešťastných prohrách," dodal.

FK Medlov - SK Lipová 2:2
Ohlasy z KP: Medlov bere bod, Dolany porazily Litovel, Lutín poprvé za tři body

S bodem tak může být mnohem více spokojenější Roman Matějka. Kouč nováčka z Hranic, který se díky remíze znovu trochu více odpoutal nebezpečným sestupovým vodám.

„Pracovali jsme velmi dobře a myslím si, že remíza zápasu sluší. Uničov si určitě gól zasloužil a my jsme si zase nezasloužili prohrát," říkal.

„Druhá půle byla o tom, kdo ten gól nakonec dá. Uničov měl závary po standardních situacích a my zase jeden zajímavý brejk. Trochu mě mrzí naše standardky. Při nich jsme jednoznačně měli být nebezpečnější. To je asi jediná výtka směrem k našim hráčům. Jsem ale rád za naši bojovnost," uzavřel své krátké hodnocení i on.

Zdroj: Deník/David Kubatík

Uničov je tak po pěti kolech se sedmi body desátý a Hranice, které mají na svém kontě o pouhý bod méně, okupují čtrnácté místo z celkových osmnácti.

SK Uničov - SK Hranice 1:1 (1:1)

Branky: 36. Komenda - 25. Rolinc. Rozhodčí: Ehrenberger - Silný, Mankovecký. ŽK: Vejvoda, Koutný - Rolinc, Hapal. Diváci: 196.

Uničov: Kvapil - Diblík, Vejvoda, Svoboda (64. Hausknecht), Vichta (64. Sečkář), Komenda (77. Kamas), Vybíral, Bača (85. Saňák), Krč, Javůrek, Koutný. Trenér: Jiří Neček.

Hranice: Tomečka - Dittmer (76. Lasovský), Vavřík (76. Heřmánek), Rolinc, Kundrát, Hapal (61. Tilkeridis), Kuchař, Bezděk, Markovič, Cagaš, Koláček (88. Pančochář). Trenér: Roman Matějka.