„Stál proti nám kvalitní soupeř a my jsme proti němu předvedli pouze dobrých dvacet minut. Pak jsme tam nasekali zbytečné individuální chyby, se kterými se potýkáme už delší dobu a lehce jsme jej pustili do vedení. Šance jsme ale měli. Šli jsme třeba i sami na bránu, gól jsme z toho ale nedali. Dneska už jsme si k tomu v kabině něco řekli," vysvětluje kouč Hranic Radek Malina.

Až do 27. minuty byl stav zápasu bezbrankový, potom se ale spustil liptovský gólový vodopád a v minutě 41. už na světelné tabuli svítil po přesných zásazích Tomáše Staše, Franka Appiaha a Juraje Teplana stav 3:0. Ve druhé pětačtyřicetiminutovce pak přidal čtvrtý hřebíček do hranické rakve i Vladimír Trabalík.

„Je pravda, že jsme tam jeli bez zkušených hráčů a zapracovávali do kádru dorostence. To ale nic nemění na tom, že ti, kteří běžně hrají, ten prapor prostě nezvedli. Výsledkem byl ustrašený výkon, při kterém jsme neukázali své přednosti," pokrčil rameny hranický lodivod.

SK Sigma Olomouc - FC Hradec Králové 0:0, Filip Novák
Novák hrál po letech vlevo, se zraněním a pod prášky byl nebezpečný

Z šesti odehraných přípravných zápasů tak mají jeho svěřenci bilanci dvou vítězství, jedné remízy a tří porážek. Nutno však dodat, že dvě z těchto proher přišly s celky z druhé slovenské ligy. Kromě Liptovského Mikuláše totiž nestačili týden předtím i na Povážskou Bystrici.

Směrem do budoucna je tak Radek Malina poměrně optimistický. „Máme dlouhodobě trochu problémy třeba s nabíháním hráčů. Jinak si ale myslím, že obraz naší hry není úplně špatný. Samozřejmě se na něm snažíme komplexně pracovat stále," uzavřel.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš - SK Hranice 4:0 (3:0)

Branky: 27. Staš, 32. Appiah, 41. Teplan, 74. Trabalík.

Liptovský Mikuláš: Húska, Štrba, Voško, Diviš, Teplan, Capko, Staš, Laura, Gerát, Appiah, Bartoš. Náhradníci: Trabalík, Laktionov, Bielák, Kuchárik, Lehotský, Macejko, Vajs. Trenér: Stanislav Varga.

Hranice: Gröger (46. Tomečka) - Vavřík, Kuchař, Kunovský, Červenka - Grygar, Cagaš (46. Riedl) - Pak (70. Šíbal), Koláček (46. Vymětalík), Pečeňa (46. Opatřil) - Zdražil (46. Hamza Y.Wilson). Trenér: Radek Malina.