Počítají se ale góly. Ten první hranic padl v 18. minutě po krásné akci, kdy Jasenský výborně přenesl hru na Jakuba Rolince, který vymíchal celou defenzivu hostů a do prázdné otevřel skóre.

„Začali jsme ale nervózně, špatně jsme dosazovali hráče a posouvali se. Tím pádem bylo Blansko na míči. Nevyšlo nám to, co jsme chtěli hrát,“ uznal Radek Malina. „Měli jsme pár dobrých pasáží, byli jsme nebezpeční po stranách,“ zmínil.

Už v prvním poločase musel Hranice podržet brankář Spurný, 27letý gólman s druholigovými zkušenostmi v dobrém výkonu pokračoval i po změně stran. Domácí navíc v 65. minutě přidali druhý gól, když střídající Červenka našel Davida Koláčka.

„Ve druhém poločase jsme zlepšili organizaci hry, zahustili prostor a chodili do brejku. Chtěli jsme sice hrát více na míči a celkově lépe, hráči ale potřebovali hlavně udělat body, aby šli psychicky nahoru,“ uvědomoval si Malina.

Odměna za bojovnost

Blansko jen snížilo v nastavení brankou Tulajdana, která ale už nic neřešila. „Takové zápasy se nehrají na krásu. Obě utkání, ve kterých jsem Hranice trénoval, odehráli hráči s maximálním nasazením a bojovností. A za to teď byli odměněni. Výborně zahrála celá obrana v čele s brankářem,“ vyzdvihl hranický kouč.

Ten do základní jedenáctky oproti předchozí premiéře na lavičce „Eskáčka“ zařadil středopolaře Grygara a křídelníka Vymětalíka, šanci dostal i Dominik Opatřil.

„Udělali jsme mix z hráčů, kteří se nám líbili v předešlém zápase. V prvním poločase to byl například Jasenský, ve druhém pak Grygar a Vymětalík. Zraněného Paka nahradil Opatřil,“ vysvětlil Radek Malina.

Ve středu čeká Hranice vložené kolo na půdě Rosic. „Musíme se dobře připravit, potřebujeme bodovat venku,“ má jasno hranický kouč.

SK Hranice – FK Blansko 2:1 (1:0)

Branky: 18. Rolinc, 65. Koláček – 92. Tulajdan.

Rozhodčí: Marek – Kříž, Labaš. ŽK: Grygar, Hapal – Jaroš. Diváci: 358.

Hranice: Spurný – Vavřík, Kundrát, Beňa, Berčík – Koláček (84. Markovič), Jasenský (58. Cagaš), Grygar, Vymětalík (58. Cagaš), Opatřil (52. Červenka) – Rolinc. Trenér: Malina.