Po dvou letech strávených v MSFL putují SK Hranice zpět do divize. Rozhodl o tom definitivně nedělní zápas v Karviné.

„Pokud bychom utkání zvládli, měli bychom ještě nějakou naději. Že padáme, není jen o tomto zápase. Měli jsme jiné zápasy, které byly dobře rozehrané, nebo jsme v nich byli konkurenceschopní a nezískali žádný bod,“ litoval trenér Radek Malina. Hodně musí mrzet promarněný předchozí duel s Hodonínem (3:4), ve kterém jeho svěřenci vedli 2:0 i 3:2.

Tentokrát v Karviné uhráli bezbrankový poločas. „Přistoupili jsme k tomu zodpovědně, ale zpočátku tam byla nervozita a Karviná byla lepší. Pak jsme se otřepali a měli jsme tam tři, čtyři situace, dvakrát to tam jejich gólman chytil. Potom na něj šel sám Pak, ale vystihl mu kličku,“ litoval Malina, že Hranice nešly do vedení.

SK Uničov, TATRAN Bohunice
VIDEO: Uničov v přeskládané sestavě poslal Bohunice do divize. Zkoušel i dorosty

Remíza by však jeho tým stále udržela v posledním kole ve hře o záchranu. Jenže poslední dvacetiminutovka Hranicím vůbec nevyšla. Třikrát inkasovaly.

„Přišlo to, co nás provází celé jaro. Dostáváme neskutečné góly a sami šance neproměňujeme. Mohli jsme po vedoucím gólu domácích hned srovnat, ale zase jsme nedali, pak už tam byla jen skepse,“ kroutil hlavou Malina.

Hranice tak ztrácí na první nesestupové místo tři body stejně jako Bohunice. Oba týmy mají však horší vzájemné zápasy s Uherským Brodek, který má jistotu záchrany. Naopak Hranice ani Bohunice už mimo sestupové příčky cestu nemají.

„Bohužel, je to veliká škoda. Je potřeba se poučit. Fotbal přináší i pády, který dopadl tentokrát na nás,“ uznal kouč.

S MSFL se rozloučí Hranice doma proti Uničovu, poté budou v klubu řešit co dál. „Jestli tady zůstanu je na vedení, zatím jsme se nebavili. Musíme teď důstojně zvládnout poslední kolo. Už jen kvůli fanouškům, kteří jsou tady skvělí,“ uzavřel Radek Malina.

Od nové sezony pak bude mít Olomoucký kraj v třetí nejvyšší soutěži jen jednoho zástupce - Uničov.

žákovský Memoriál Ladislava Němce a Viléma Zbořila v Želatovicích
OBRAZEM: Prestižní turnaj žáků v Želatovicích ovládlo Slovácko

Karviná B - SK Hranice 3:0 (0:0)

Branky: 67. Brzóska, 72. Jurga, 87. z pen. Bielan.

Rozhodčí: Cieslar - Kolář, Lukašík. ŽK: Tomečka, Vavřík, Grygar, Vymětalík. Diváci: 150.

Hranice: Tomečka - Vavřík, Pak, Kuchař, Grygar, Jasenský, Vymětalík (74. Kunovský), Červenka (46. Opatřil), Koláček, Rolinc, Ilic (82. Riedl). Trenér: Radek Malina.