„Samozřejmě úleva. Nebylo do tohoto kola vůbec nic jistého,“ oddechl si hranický trenér Roman Matějka.

Klíčový byl raketový vstup domácích do utkání, kdy se hned z prvního brejku ve druhé minutě poprvé prosadil Cagaš. Druhou branku přidal po čtvrthodině hry Matěj Vymětalík a začalo být jisté, že v Hranicích se v sobotu bude slavit.

Ta opravdová hranická kanonáda nicméně odstartovala až po změně stran. Devatenáctiletý David Koláček nastartoval hned v úvodní minutě druhé půle to, co sám dvěma brankami v 70. a 73. minutě dokončil. Mezitím ještě zkompletoval dvěma trefami hattrick Cagaš.

„Důležité byly oba vstupy do utkání. Sebralo to soupeři vítr z plachet. Taky byl samozřejmě klíčový první a druhý gól zápasu, oba padly po pravé straně,“ byl si vědom Matějka.

„Byli jsme draví směrem dopředu a úřadovali mladíci,“ připomněl hranický kouč fakt, že Koláček a Cagaš mají dohromady pouhých 38 let. Koláček si navíc připsal i asistenci u úvodní trefy zápasu.

A-tým i B-tým Kozlovic slavily zisk titulu v sezoně 2023/2024. Alex Řehák a Lubomír Korytko
Kozlovice zůstávají v divizi. Nejsme připraveni, vysvětluje předseda

Konečný výsledek 7:1 je pak nejvyšším vítězstvím Hranic pod trenérem Romanem Matějkou a nejvýraznější výhrou od 24. března 2019, kdy „Eskáčko“ venku skolilo v divizi Ústí poměrem 7:0.

„Nevím, čím to bylo, ale říkal jsem klukům, že si ty góly mohli rozložit do celé sezony,“ smál se hranický trenér. „Mise je každopádně splněna, jsme zachráněni, navíc krásným výkonem,“ dodal a nezapomněl pochválit trio dorostenců, které se představilo zhruba třístovce diváků. Konkrétně Radima Kunovského, Vojtěcha Pečeňu a Marka Šíbala. Poslední jmenovaný si připsal i asistenci.

„Klukům z dorostu děkuji, dostali svou šanci a zahráli výborně. Hrálo se jim samozřejmě díky výsledku o něco lehčeji, ale přinesli do hry oživení. Bylo vidět, že si váží každé minuty na placu. Vše jsou to navíc mladíci, kteří jsou v dorosteneckém věku i příští rok,“ vyzdvihl závěrem Roman Matějka.

Hranice tak ještě před závěrečným kolem MSFL daly razítko na své setrvání v třetí nejvyšší soutěži. K již jistě sestupujícím Vítkovicím se přidají dva z tria Vrchovina, Frýdlant nad Ostravicí a Velké Meziříčí.

Sportovní klub ještě může v úterý v předehrávce závěrečného kola na hřišti osmých Kvítkovic zabojovat o konečné 11. místo tabulky.

SK Hranice – FC Velké Meziříčí 7:1 (2:0)

Branky: 2., 48. a 54. Cagaš, 46., 70. a 73. Koláček, 16. Vymětalík – 61. Plichta.

Rozhodčí: Proske – Dedek, Šafrán. ŽK: Koláček, Kuchař (oba Hranice). Diváci: 320.

Hranice: Spurný – Vavřík, Kuchař, Grygar (65. Cverna), Beňa, Cagaš (60. Marek), Koláček (74. Pečeňa), Berčík (60. Kunovský), Rolinc (65. Šíbal), Markovič, Vymětalík. Trenér: Matějka.