„Určitě jsme nečekali takový výsledek a až takový rozdíl ve hře. Bylo to dáno organizací naší hry. Běhali jsme jinde, než jsme měli, byli daleko od hráčů a z toho vyplýval celý fotbal. Hranice měly prostor, hrálo se jim dobře a vyjádřily to brankově,“ kroutil hlavou trenér Všechovic Zbyněk Vinklar, který musel po poločase hodně zvýšit na střídačce hlas.

Hranice naopak hrály ve velké pohodě. „Máme za sebou anglický, náročný týden. Udělali jsme v něm spoustu práce, protože příští týden nás čeká generálka. Jsem rád, že kluci k tomu přistoupili tak zodpovědně a fotbalem se bavili,“ pochvaloval si hranický kouč Radek Malina.

Hranice zkoušely dvojici afrických fotbalistů.
Hranice zkoušely dva Afričany. Přišli z druholigových týmů

Pět gólů dorostenců. Určitě dostanou šanci

Hattrickem se blýskl teprve osmnáctiletý útočník hranického dorostu Lukáš Zdražil, který na podzim odehrál prvních 15 minut za A-tým. A na jaře by měl přidat další. Stejně jako další dorostenci z vlastní líhně, kteří s týmem absolvují celou zimní přípravu.

„Je to s nimi dřina, mají pořád dorostenecké návyky, ale jsou poctiví v tréninku a je pro ně dobře, že v přípravě dostali velký prostor. Sami vidí, že ještě musí přidat a zmužnět,“ řekl k mladíkům Radek Malina.

Proti Tatranu se gólem prezentovali také Marek Šíbal a krásnou střelou levačkou z dálky Radim Kunovský. Po odchodu některých hráčů v čele se stoperem Markovičem, záložníkem Berčíkem, útočníkem Hapalem či obráncem Beňou se otvírá prostor právě pro hranické odchovance.

Zvlášť, když zatím Hranice nepřivedly žádnou posilu. Hráči, co byli na zkoušku, už zamířili zpět do svých týmů.

„Jsme v situaci, kdy s námi na zápasy dorostenci budou jezdit. Podle potřeby a vývoje zápasů se tam určitě dostanou,“ potvrdil trenér Malina.

Ten je spokojen hlavně s přístupem hráčů k zimnímu drilu. „Kádr se zúžil. Zůstali vesměs místní kluci. S klidným srdcem můžu říct, že chlapi pracují fakt výborně, jsou do toho zažraní a věřím, že za to v sezoně budou odměněni,“ doufá kouč.

Ten ještě proti Všechovicím postrádal stopera Cvernu, záložníka Jasenského a útočníka Rolince. „Přidají se k nám, ještě měli nějaké bolístky,“ uzavřel Radek Malina.

SK Hranice – Tatran Všechovice 9:0 (5:0)

Branky: Zdražil 3, Vymětalík 2, Cagaš, Šíbal, Pak, Kunovský.

Hranice: Tomečka – Vavřík, Kundrát, Kuchař, Opatřil – Koláček, Vymětalík, Cagaš, Grygar, Pak – Zdražil. Střídali: Kunovský, Pečeňa, Wilson, Šíbal, Riedl, Červenka. Trenér: Radek Malina.