„Kluci už si ověřili, že prozatím nepropadáme, co se týče herního projevu. Nikdo nás nesemlel, že by to byla nakládačka. Jsme vyrovnaným partnerem, ale chybělo nám trošku víc klidu a kvality – umět zápasy vyhrávat, ne jen remizovat,“ říká bývalý kouč Otrokovic či Kozlovic.

Utkání MSFL mezi SK Hranice (v modrém) a ĆSK Uherský Brod (2:1). Jakub Rolinc
VIDEO: Byl to záměr, ale vyšlo to teda hezky, smál se Rolinc po trefě z rohu

„Byli jsme remízovým králem. Herně jsme nezvládli jediný zápas, ten ve Zlíně. Tam byl soupeř ve všech faktorech lepší. Jindy jsme byli vždy rovnocenným partnerem,“ vrátil se Matějka k porážce 0:3 se zlínskou juniorkou.

Tu ale jeho tým napravil cenným ziskem bodu ze hřiště silného Uničova, což přispělo ke konci trenéra Nečka u celku z Olomoucka.

„Remízu z Uničova samozřejmě musíme brát. Doma máme dvě výhry a remízu, což je taky dobré. Poznamenalo nás taky to, že jsme v prvních šesti zápasech hráli čtyřikrát venku a dvakrát doma,“ připomněl Roman Matějka.

Vyrovnaná soutěž

Třetiligová tabulka má zatím jasného krále z Kroměříže. Sedm zápasů, plný počet bodů a skóre 25:4 hovoří za vše. Pouhé dva body ztratily Rosice. Pak už je to velice vyrovnané a dá se předpokládat, že ve středu tabulky to bude velký boj.

Třetí Hlučín má třináct bodů, desáté Hranice devět. „V Hlučíně jsme v úvodním kole umřeli na neproměňování toho, co nám bylo nabídnuto. Hlučín naopak takové situace vyřešil tak, jak měl,“ ohlédl se Roman Matějka.

Ten je tedy spokojen, zvlášť po posledním domácím triumfu 2:1 nad Uherským Brodem. „V každém zápase jsme předvedli slušný výkon. Chyběl nám detail. Nedostat rozhodující gól a překlopit to ve vítězství,“ zmínil kouč.

Utkání MSFL mezi SK Hranice (v modrém) a ĆSK Uherský Brod (2:1).
VIDEO: Rolinc přímo z rohu vystřelil Hranicím druhou výhru!

Další tři body by Hranice mohly vybojovat na hřišti Blanska, které sice po úvodním přídělu 0:5 od Kroměříže dokázalo vyhrát ve Velkém Meziříčí a následně remizovat s Kvítkovicemi, poté ale přišla série čtyř porážek. A hlavně zápasů bez vstřeleného gólu.

„Vždy je ale lepší hrát se soupeřem, který to má výsledkově nahoru a dolů a není pod takovým tlakem. Blansko už musí,“ přiznává lehké obavy Roman Matějka.

Jedním dechem ale dodává: „Na druhou stranu na nich deka asi bude. Když jsem je sledoval, tak herní projev špatný neměli. V posledním kole na Vrchovině měli i trošku smůly, tak doufám, že tentokrát nebudou mít štěstí.“

Blansko prý navíc reaguje na špatné období posilami. „Mám informaci, že tam přišly nějací hráči z Vyškova, chtějí s tím něco udělat. My ale jedeme ven znova bodovat,“ uzavřel Roman Matějka.

Házenkáři TJ Cement Hranice (v modrém) proti HBC Karviná.
FOTO: I přes prohru slušný výkon. Cementáři padli doma s favorizovanou Karvinou