„Zápas měl skončit vyšším rozdílem. Máme problém v zakončení,“ hodnotil hostující trenér David Rojka.

S tím ale úplně nesouhlasil Radek Malina. „Za druhý poločas jsme si zasloužili bod,“ řekl.

Malina oproti předešlému utkání Hranic v Bohunicích posadil brankáře Tomečku, stopera Cvernu a poněkud překvapivě i záložníky Grygara, Cagaše či Vymětalíka. Do hry se vůbec nedostal Opatřil.

„Chtěl jsem udělat změny, bavil jsem se s hráči, jak se cítí. Rozhodoval jsem se podle zkušeností,“ vysvětloval Radek Malina.

Příležitost v základní sestavě tak opět dostali kromě brankáře Spurného pravý bek Vavřík, na křídle Pak a Koláček, ve středu zálohy zotavující se Jasenský a na stoperovi s kapitánskou páskou Radim Kundrát.

„Radima znám a zvládl to dobře. Jasenský se do toho postupně dostává a potěšil mě, v dalších zápasech půjde výkonnostně nahoru,“ věří Malina.

Radek Malina
Hráči ze sebe nedostali to, co v sobě mají, říká nový kouč Hranic

První poločas v hodně pozměněné sestavě však domácím nevyšel. Úvodní a nakonec i jedinou trefu obstaral v 18. minutě hostující Kiška.

„Myslím si, že nám nový trenér domácích trošku zamícháním sestavy pomohl a netrefil to ideálně. V prvním poločase jsme byli jasně lepší a měli vést 3:0,“ řekl David Rojka.

„První minuty jsme byli aktivní, pak se hra srovnala. Po dvaceti minutách jsme se ale neudrželi na balonu, soupeř nás zmáčkl, dal gól,“ ohlédl se Radek Malina.

Zlepšení ze strany domácích přišlo po změně stran a zejména po prostřídání, kdy se v 53. minutě do hry dostali Grygar, Cagaš a Vymětalík.

„Byli jsme více nebezpeční, soupeř chodil do brejku a my jsme ho v závěru přitlačili,“ řekl Malina.

Srovnání se však Hranice nedočkaly. „Hranice vycítily po prostřídání, kdy se hra vyrovnala, šanci. Malinko jsme se báli o výsledek, po tolika neproměněných šancích šli moji hráči dolů. Nakonec si ale soupeř žádnou šanci nevytvořil,“ dodal závěrem David Rojka.

SK Hranice – FC Zlínsko 0:1 (0:1)

Branka: 18. Kiška.

Rozhodčí: Proske – Dedek, Zapletal. ŽK: Kuchař – Ilic, Kalina. Diváci: 368.

Hranice: Spurný – Vavřík, Kundrát, Beňa, Berčík – Pak (46. Červenka), Jasenský (53. Grygar), Kuchař (53. Cagaš), Hapal (53. Vymětalík), Koláček (82. Cverna) – Rolinc. Trenér: Malina.


Načítám tabulku ...