„Musíme bod brát vzhledem k průběhu zápasu. Samozřejmě jsme chtěli doma zvítězit a mrzí nás to, neberu to ale jako tragédii. Takový zápas nás může posunout po psychické stránce,“ věří hranický trenér Roman Matějka.

Hranický klub na startu druhé sezony od návratu do MSFL představil divákům velkou novinku. Velkoplošnou obrazovku umístěnou na úrovni středu hřiště naproti hlavní tribuně.

V prvním poločase otevřel skóre Lukáš Hapal z první vážnější nepřehledné situace domácích. „Z naší strany to ale bylo trošku nervózní, přestože jsme šli do vedení. Zlín byl o něco více na balonu, ale naši bránu neohrozil,“ hodnotil Roman Matějka.

Klíčové momenty přišly po změně stran. Vít Mlýnek srovnal už ve 48. minutě, aby po hodině hry otočil na 1:2.

„O tři body jsme přišli kvůli našemu špatnému vstupu do druhé půlky. Byli jsme zbytečně zakřiknutí, bez aktivity a soupeř otočil zaslouženě. Jako bychom se báli o výsledek,“ všiml si Matějka.

Dominik Opatřil v dresu Nových Sadů.
Opatřil o přestupu do Hranic: Ze Sadů se neodchází nejlépe, ale je to krok vpřed

Už v 55. minutě ale sáhl k prvnímu dvojímu střídání, to další následovalo v 79. a důležitý byl i příchod stopera Václava Cverny na hrot v 82. minutě.

„Prostřídali jsme, přeskupili řady, což je možné díky doplnění kádru. Lavička do zápasu vnesla něco nového. Všichni střídající hru oživili,“ pochvaloval si Matějka.

Cverna ještě v první tutovce hned po svém příchodu vyrovnat nedokázal, Lukáš Hapal už ale zasloužený bod domácím vystřelil.

„Všichni čerství hráči do toho vnesli trošku šťávy a začali jsme Zlín přehrávat. Připadalo mi, že jsme na tom lépe i fyzicky, což mě mile překvapilo,“ řekl hranický lodivod.

V závěru dokonce mohly Hranice přeci jen brát tři body, když Kunovský výborně vyslal do tutovky Grygara, brankář Zlína Bachůrek ale díky skvělému čtení hry ukázal, proč je členem ligového áčka.

Hranice tak při premiéře braly bod, o další se porvou v sobotu 12. srpna v Hlučíně.

SK Hranice – FC Zlín B 2:2 (1:0)

Branky: 24. a 85. Hapal – 48. a 61. V. Mlýnek.

Rozhodčí: Dorušák – Slabý, Habermann. ŽK: Cagaš, Grygar – Bužek. Diváci: 340.

Hranice: Tomečka – Vavřík, Markovič, Beňa, Opatřil – Berčík, Kuchař, Cagaš, Grygar, Koláček – Hapal.

Zlín B: Bachůrek – Jura, Hellebrand, Frolek (89. Hönig), V. Mlýnek (92. Buchta), Červinka (81. M. Mlýnek), Hartman, Švach, Polášek, Bužek (81. Fojtů), Kulíšek (89. Slouk). Trenér: Jelínek.