„Když jsem tým přebíral, bylo to těžké. Za to, co se podařilo uhrát, patří dík hráčům. Chceme se teď co nejdříve dostat do klidných vod tabulky a dál pracovat,“ má jasno kouč.

Malinu si vedení SK Hranice vyhlídlo již dříve. Kouč měl nejprve na podzim vytáhnout z krize totálně obměněný tým divizního Řepiště. Tam ale odtrénoval jediné utkání a ihned kývl na nabídku z MSFL. Ani v Hranicích ho ale nečekala jednoduchá šichta.

„Na týmu byla deka. Chlapi museli nabrat sebevědomí, že na tom mají a mohou se prezentovat lepším fotbalem. Řekl jsem, že jsem přesvědčený, že mají potenciál a můžou se zlepšovat,“ popisuje s odstupem času Radek Malina.

Radek Malina
Hráči ze sebe nedostali to, co v sobě mají, říká nový kouč Hranic

Injekce sebedůvěry zabrala. Hranice se dostaly mimo sestupové příčky. „Máme klid před prací v zimě. Musíme zapracovat na lehkých ztrátách míče. Nadřeme se, abychom balon získali, pak ho ztratíme. To je spojené i s tím, jak si hráči věří. To samé hra jeden na jednoho a kombinace,“ myslí si Radek Malina.

Individuality vyzdvihovat nechce. „Založili jsme to na týmovosti a u některých hráčů jsme změnili pozice podle pocitu a toho, jak jsem se s nimi bavil. A byl to pro ně impuls,“ dodal.

Doma skvělé, venku problém

Hlavně doma to Hranicím šlapalo na výbornou. I s úvodní remízou pod koučem Matějkou tým získal skvělých 16 bodů, což v tabulce domácích zápasů vyšvihlo eskáčko na parádní šesté místo.

Jenže venku to naopak hodně drhlo. Tým vyhrál jediné utkání na půdě Frýdlantu nad Ostravicí, jinak nezískal na hřištích soupeřů ani bod. Společně s Uherským Brodem je v tomto ohledu nejhorší v soutěži.

„Měli jsme těžké soupeře jako Uničov nebo Baník, kde jsme odehráli dobrý zápas. Navíc, často když jsme sahali po lepším výsledku nebo aspoň bodu, dělali jsme individuální chyby. Ty jsme se postupně snažili odstraňovat,“ okomentoval hranický jev podzimu Radek Malina.

Kde ještě podle trenéra Hranice tlačí bota? „Směrem dozadu tam byly taky nějaké mouchy. Měli bychom být ještě více agresivní. MSFL je hodně o důrazu a agresivitě,“ všiml si Malina.

Adam Jasenský v dresu SK Hranice
Dává góly jen Slovácku? Jasenský famózně rozhodl derniéru Hranic

Změny v kádru budou

Trenéra nyní čeká první přípravné období a je jasné, že na řadu přijdou i drobné změny v kádru. Posílit by Radek Malina chtěl na dvou pozicích.

„Určitě chceme posílit ortodoxním levým obráncem. Máme na tom postu varianty, ale nebylo to úplně v pořádku,“ prozradil lodivod. „Terén jsme mapovali. Například v divizi. Nechceme mladíka, měl by to být hotový hráč nad 25 let, který by byl na této pozici rozdílový.“

Další akvizicí by mohl být ofenzivně laděný fotbalista. Žádné zemětřesení v kádru však nepřijde. „Nechci tahat dříví do lesa. Máme tady šikovné hráče. Posunout bychom se měli hlavně po práci v zimě. Teď jsme dělali vše za pochodu během podzimu,“ připomněl Malina.

Je pravděpodobné, že Hranice některé známé tváře během zimy opustí. „Je možné, že jeden nebo dva hráči odejdou. Záleží na vedení,“ uzavřel Radek Malina.


Načítám tabulku ...